Polskie Radio PiK
z 6 kwietnia 2025 roku
0:00 Nuty i minuty
6:05 Agroporanek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także w przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach, ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:05 Pierwszy dzień tygodnia

Cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. Reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności.
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail, a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami

W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami" Ewy Dąbskiej-Wieczorkowskiej m.in.: relacja z finału 11. Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego we Włocławku. Uroczystej gali towarzyszył wernisaż wystawy prac konkursowych. Powiemy o projekcie pod hasłem „7 cudów Torunia”. Spotkamy się z dyrygentem Jose Maria Florencio, który gościł w Filharmonii Pomorskiej. Z Maciejem Puto, dyrektorem Filharmonii Pomorskiej, porozmawiamy o pieniądzach pozyskanych na remont tej instytucji. Odwiedzimy galerię Wozownia w Toruniu, by opowiedzieć o pracach Piotra Tołoczko. Udamy się do Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, gdzie można oglądać wystawę pokonkursową 13. edycji programu „Wystaw się w CSW”. W Bydgoskim Centrum Sztuki do podziwiania ekspozycja pt. „Tu były lalki. 80 lat teatru Baj Pomorski”, a w galerii 2B+L wystawa fotografii Krzysztofa Jabłonowskiego. Powiemy też o Inowrocławskim Domu Artysty. Przypomnimy również o Grudziądzkiej Wiośnie Teatralnej.
12:05 Gramy z Wami

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek - to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie „Gramy z Wami”! „Gramy z Wami” łagodnie i pogodnie, „Gramy z Wami” największe hity lat 80., 90., ale też XXI wieku.
14:05 Rodzinny PiKnik

Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…
17:05 Zwierzenia przy muzyce

Na razie są mało znani szerszej publiczności, ale to się na pewno zmieni. Laureaci konkursu radiowej Czwórki „Będzie głośno! Debiut na winylu”: AG Carmen i jej „Green Tea”, a także Kasoil (czyli Kasia Nurczyk) tworząca muzykę w songwritersko-producenckim duecie z Pawłem Beliną, występującym pod pseudonimem Ajzeja opowiedzą o swojej muzycznej drodze. Posłuchamy także nagrodzonych piosenek.
18:05 Regionalny Punkt Widzenia

Tysiące zdjęć, pamiątek, nagrań i relacji. Wszystko dostępne z dowolnego zakątka świata. W niedzielnej audycji opowiemy o Dźwiękowych Archiwum Kcyni. Prowadzony przez Justynę Makarewicz portal od 13 lat jest skarbnicą wiedzy o ludziach, ale i historii miasta. Dzięki inicjatywie, wiele zdjęć i pamiątek wyciągnięto z ukrycia. Wielu mieszkańców podzieliło się swoimi doświadczeniami, niektórzy po raz pierwszy. Więcej o ciekawej inicjatywie, ale także o ważnych momentach Kcyni w Regionalnym Punkcie Widzenia. Zaprasza Michał Słobodzian.
19:05 Radiowy Klub Rodzica

W audycji o Dniu Świadomości Autyzmu, specjaliści powiedzą czym jest spektrum autyzmu, jak je rozpoznać i jak z nim żyć. Ponadto powiemy o cyberuzależnianiach dzieci i młodzieży oraz o młodzieży i alkoholu.
20:05 Ziarna losu

"Farba na ołtarzu" Zabytkowy kościół jest miejscem, gdzie zbezczeszczono napisami wzywającymi szatana ołtarz i gdzie zbierają się fani napojów alkoholowych. Otwarte na oścież ponad stuletnie drewniane drzwi zdają się witać ciekawskich obrazu zniszczeń, których dokonał czas i człowiek. Obok kościoła do niedawna jeszcze stała zabytkowa pastorówka, ale ktoś ją podpalił. Konserwator zabytków nie może odnaleźć właściciela, a prokuratura uznała sprawę za przedawnioną.
21:06 Pomysł-Innowacja-Kariera

W audycji relacja z konferencji o cyberbezpieczeństwie Secure International Summit, która odbyła się w Operze Nova w Bydgoszczy. Mówić będziemy o sprawach ważnych dla każdego użytkownika oraz o cyberbezpieczeństwie na poziomie krajowym i europejskim dotyczącym infrastruktury krytycznej, na przykład sektora energetycznego.
22:05 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka

Pozwólcie mi odejść do domu Ojca cz. II Dwadzieścia lat temu zmarł Jan Paweł II. Dziennikarze na całym świecie komentowali i rejestrowali to, co działo się wówczas na ulicach, w świątyniach i placach. Miliony ludzi połączyła żałoba. Papież bardzo cierpiał na długo przed kwietniem 2005 r. Przeszedł kilka operacji, zmagał się z wieloma dolegliwościami, choroba Parkinsona uniemożliwiała mu swobodne oddychanie i przełykanie. Ojciec Święty umierał na oczach świata, chociaż rozważał możliwość ustąpienia. O szczegółach pontyfikatu i ostatnich chwilach życia Jana Pawła II dowiadujemy się z publikacji pt." Największy z rodu Polaków" Jolanty Sosnowskiej. Komentarzem do książki są fotografie Adama Bujaka. Powtórka porannej audycji.