Polskie Radio PiK
z 24 grudnia 2024 roku
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Towarzyszymy tym, którzy nie chcą bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym, jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
2:00 Nuty i minuty
Od wtorku do soboty; o 5:40 kolejny odcinek powieści.
6:05 Zawsze Dzień Dobry
W programie: najnowsze informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwis sportowy (8:05), serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45, 8:15), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, nagrody w i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:05 PiKtogramy
Radzimy, jak żyć zdrowo i szczęśliwie, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z social mediów, serwujemy przepisy kulinarne. Tylko u nas znajdziecie porady psychologa i coacha, opowieści filozoficzne oraz coś dla właścicieli psów, a także miłośników biegania. O 11:40 kolejny odcinek powieści.
12:00 Puls Regionu
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może
Wszyscy wiemy jakie powinny być święta - spokojne i wesołe. Wszyscy też wiemy, że nie zawsze takie są. Co zatem możemy zrobić na kilka godzin przed początkiem wigilijnej kolacji? Jakie sprawy warto przemyśleć? Jaką przyjąć postawę na rodzinnym spotkaniu? O tym rozmawiamy z pedagogiem - panią Moniką Ozdobą, pracującą w centrum powiadamiania ratunkowego 112 i panią Izą Szolginią z Centrum Edukacji Humanitarnej.
13:05 Od ucha do ucha
Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH! I to od ucha do ucha!
15:05 Popołudnie z nami
Reporterskie podsumowanie dnia oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów.
16:30 Popołudnie z reportażem
W Popołudniu z reportażem powiemy o niezwykłej inicjatywie toruńskich społeczników – Sercowni. To miejsce wspiera osoby ubogie i bezdomne. Stoją za tym mieszkańcy, którzy w wolnej chwili postanowili pomagać. Wśród wolontariuszy są też rodzice ze swoimi dziećmi. W sobotę społecznicy przygotowali Wigilię dla podopiecznych, jak mówią jesteśmy jedną wielką rodziną. Były łzy wzruszenia, ale też nadzieja na lepsze jutro, że wspólnie można zmieniać życie potrzebujących. O tym w reportażu Michała Zaręby pt. "Serce za uśmiech"
17:00 wiadomości + pogoda
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
17:05 W dobrym tonie
W audycji o kolędach i pastorałkach.
18:00 Kolędy i życzenia
Radio traktują jak drugi dom a swoich kolegów i słuchaczy jak rodzinę. Radiowcy swoje najszczersze życzenia świąteczne specjalnie nagrali i zaprezentują w wieczór wigilijny.
19:00 Koncert kolęd w wykonaniu chóru UKW w Bydgoszczy
O 19.00 retransmisja koncertu "Kolędy na wiele głosów". Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pod dyrekcją Tomasza Kotwicy oraz soliści Roksana Korban sopran i Krzysztof Zimny tenor, oraz Michał Wachowiak organy. Wieczór, który już od lat wprowadza melomanów w świąteczną atmosferę, wypełniając serca radością, nadzieją i spokojem. Zabrzmią polskie, tradycyjne kolędy w opracowaniu na chór i solistów z towarzyszeniem organów.
20:00 PiK-owa kawiarenka
Wieczór wigilijny - świąteczne spotkanie w „PiK-owej Kawiarence".
22:00 KOLĘDY
23:00 Z wizytą w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
We wsi Bysław znajduje się parafialny kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego wybudowany w stylu neogotyckim w latach 1886-1888 w miejscu wcześniejszego drewnianego kościoła, datowanego już w XVI wieku. Do mającej tu swoją siedzibę parafii należą również kościół wraz z klasztorem w Bysławku oraz nowo wybudowany kościół św. Floriana w Minikowie. W 2011 bysławski cmentarz wpisano do rejestru zabytków. Obecny proboszcz parafii, dr Michał Glaza, jest psychologiem i teologiem oraz wieloletnim wykładowcą w Pelplinie.
0:00 Pasterka z kościoła Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
Transmisja pasterki z Bysławia.