24 grudnia 2024
2024-12-23
Wszyscy wiemy, jakie powinny być święta – spokojne i wesołe. Wszyscy też wiemy, że nie zawsze takie są. Co zatem możemy zrobić na kilka godzin przed początkiem wigilijnej kolacji? Jakie sprawy warto przemyśleć? Jaką przyjąć postawę na rodzinnym spotkaniu? O tym rozmawiamy z pedagogiem – panią Moniką Ozdobą, pracującą w Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 i panią Izą Szolginią z Centrum Edukacji Humanitarnej. Do wysłuchania audycji zaprasza Wojciech Sobociński.
19 grudnia 2024
2024-12-19
st. kpt. Arkadiusz Łojewski – zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjno–Szkoleniowego
st. kpt. Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy
Arkadiusz Bereszyński – Kierownik Zespołu Kontroli i Analiz Straży Miejskiej w Bydgoszczy
18 grudnia 2024
2024-12-18
Jako najczęstszą przyczynę wypadków przy pracy w 2023 roku zgłaszano nieprawidłowe zachowanie się pracownika (41,1 proc. wszystkich przyczyn), w tym niezachowanie wzmożonej ostrożności wymaganej w chwili wykonywania prac o zwiększonym zagrożeniu lub w utrudnionych warunkach (49,5 proc.).
Czym jest wypadek przy pracy? Jak przedstawiają się statystyki w regionie? Jak wygląda postępowanie w razie wystąpienia wypadku przy pracy? Czy zatrucie pokarmem w czasie pracy może stanowić wypadek przy pracy?
Na te i inne pytania odpowiadali inspektorzy pracy: Dariusz Lewandowski i Gabriel Tyszkiewicz. Do wysłuchania audycji zaprasza Magda Jasińska.
17 grudnia 2024
2024-12-16
Wprowadzono nowe klasy energetyczne budynków i już do końca 2030 roku jednorodzinne domy będą musiały wykazać się w tej materii wysoką klasą - poziom F, co oznacza, że roczna wartość nieodnawialnej energii powrotnej musi mieścić się w przedziale 131-150 kWh. Ponieważ firm mogących wykonać świadectwo jest niewiele, to już teraz warto pomyśleć. Gościem był Łukasz Osiński z firmy Termatech, która może wydawać tego typu świadectwa. Do odsłuchania audycji zaprasza Wojciech Sobociński.
12 grudnia 2024
2024-12-12
Takich miejsc zatruwających atmosferę i nasze życie jest w regionie znacznie więcej. Dlaczego? Co zrobić, by się od nich uwolnić?
Gośćmi Żanety Walentyn byli:
Małgorzata Witkowska z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska
Tomasz Krzesiński – starosta mogileński
Robert Maćkowiak – wiceprzewodniczący Rady Miasta Mogilna
Mariusz Stężewski – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy
Tomasz Skałecki – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego
Małgorzata Chłodzińska – sekretarz powiatu radziejowskiego
11 grudnia 2024
2024-12-10
Autorzy podkreślili, że opowiadają się za centralną, rządową regulacją, „a nie zostawianiem decyzji w gestii poszczególnych placówek”.
Naukowcy cały czas przypominają, że nadużywanie smartfonów i innych urządzeń ekranowych oznacza krótsze życie naszych dzieci. Czy uda się odwrócić ten negatywny trend? Jak szybko dziecko się uzależnia od nowych technologii? Czy potrzeba wprowadzenia kolejnych zakazów i obostrzeń na terenie szkoły? Gośćmi Magdy Jasińskiej byli: Magdalena Włodarczyk – specjalista psychoterapii uzależnień, Anna Kiestrzyn z kuratorium oświaty w Bydgoszczy oraz prof. Jacek Szczepkowski z UKW.
10 grudnia 2024
2024-12-10
Pojawiła się m. in. możliwość otrzymania skierowania drogą elektroniczną. Do tego zwiększeniu uległa ilość bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych. Gośćmi Wojciecha Sobocińskiego były: Małgorzata Krauze z Działu Leczniczo-Uzdrowiskowego w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia i Barbara Nawrocka – rzecznik prasowy K-P Oddziału NFZ.
5 grudnia 2024
2024-12-05
Nasi reporterzy przez kilka tygodni badali to, co dzieje się w Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP. Dotarli do wyników kontroli w ośrodku w Funce, w czasie której wykryto szereg nieprawidłowości. W efekcie kontroli przed sądem harcerskim mają stanąć między innymi były komendant chorągwi, a także obecna komendantka. W reportażu nie zabrakło także pytań o to, w jaki sposób pieniądze wpływają na funkcjonowanie ZHP.
4 grudnia 2024
2024-12-04
W drugiej połowie 2024 roku prawo spadkowe uległo wielu istotnym zmianom. Wprowadzono nowe przepisy a sporządzaniu i interpretacji testamentów. Zmodyfikowano zasady dotyczące zachowku. Wprowadzono uproszczone procedury sądowe i zapisy chroniące prawa małoletnich spadkobierców i sukcesji w firmach rodzinnych, by zapewnić im ciągłość działalności. Do wysłuchania audycji zaprasza Wojciech Sobociński.
3 grudnia 2024
2024-12-02
Od 1 stycznia 2025 r. nie wrzucimy już odzieży do odpadów zmieszanych. Nieprawidłowa segregacja będzie skutkowała karną opłatą nawet 400 procent. Pozostają więc PSZOKi.
W audycji opowiadaliśmy o segregacji, w jakich frakcjach jeszcze możemy zbliżyć się do wyśrubowanych limitów? Z czym mieszkańcy mają najwięcej problemów? Czy nauczyliśmy się dobrze segregować odpady? Gośćmi Magdy Jasińskiej byli przedstawiciele Pronatury, oraz gmin (Bydgoszcz, Toruń i Nakło).
Idziemy śladem spraw, które niesie życie
Zadzwoń do nas!
tel. 52 345 50 60 / 52 345 50 90