Polskie Radio PiK
z 14 października 2024 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:05 Zawsze Dzień Dobry
W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwisy sportowe (7:05, 8:05), serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, nagrody w i dużo muzyki na dobry początek dnia.
8:30 Rozmowa Dnia
Jaki powinien być współczesny pedagog? W Dniu Nauczyciela zapytamy o to profesora Romana Lepperta z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
9:05 PiKtogramy
Radzimy, jak żyć zdrowo i szczęśliwie, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z social mediów, serwujemy przepisy kulinarne. Tylko u nas znajdziecie porady psychologa i coacha, opowieści filozoficzne oraz coś dla właścicieli psów, a także miłośników biegania. O 11:40 kolejny odcinek powieści.
12:00 Puls Regionu
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:15 Radiokonferencja
Komentarze po kongresie Prawa i Sprawiedliwości i połączeniu się tej partii z Suwerenną Polską, konwencja Koalicji Obywatelskiej, niepewna przyszłość Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu i problemy, jakie mają gminy w naszym regionie w pozyskiwaniu terenów pod inwestycje. O tym będą dyskutować goście Radiokonferencji - Joanna Czerska-Thomas (Polska 2050/Trzecia Droga) - Piotr Król (Prawo i Sprawiedliwość) - Piotr Lenkiewicz (Koalicja Obywatelska) - Marek Jopp (Nowa Lewica) - Przemysław J. Binkowski (Konfederacja/Ruch Narodowy) Audycja z transmisją wideo.
13:05 Od ucha do ucha
Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH! I to od ucha do ucha!
15:05 Popołudnie z nami
Reporterskie podsumowanie dnia oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów.
16:30 Popołudnie z Reportażem
Porozmawiamy z Żanetą Walentyn o jej reportażu, który doceniono specjalnym wyróżnieniem - drugą nagrodą na prestiżowym konkursie Prix Europa. Jak mówi sama autorka o swojej pracy pt „Terapia" ....To bardzo tragiczna historia, która wydarzyła się w ciągu pół roku. W tym czasie doszło do trzech śmierci w Ośrodku Terapii Uzależnień w Jerzmionkach, w naszym województwie. Rodzina tych ludzi, którzy umarli - dwoje z nich popełniło samobójstwo, a jeden zmarł w trakcie tzw. detoksu - próbuje uzyskać jakąś odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się stało.." Żaneta Walentyn opowie o przebiegu konkursu i atmosferze panującej w Berlinie oraz jaki jest ciąg dalszy "Terapii". Zaprasza Michał Zaręba.
17:00 Puls Regionu
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
17:07 W dobrym tonie
Ambitna i oryginalna muzyka niemieszcząca się w modnych trendach, która wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:05 Regionalny Punkt Widzenia
15 października obchodzimy Dzień Białej Laski. Według Światowego Związku Niewidomych, który jest globalną organizacją reprezentującą 285 milionów niewidomych lub niedowidzących osób na świecie, „Dzień Białej Laski obchodzony jest na całym świecie, aby uczcić przejście osób niewidomych od zależności do pełnego uczestnictwa w społeczeństwie”. W przeddzień Dnia Białej Laski i w Dniu Nauczyciela porozmawiamy: z jakimi codziennymi problemami zmagają się osoby niewidzące? Czy dziecko niewidome, czy niedowidzące powinno się uczyć w specjalnych ośrodkach? Co oferuje Ośrodek Braille'a? Jakie bariery każdego dnia pokonują nauczyciele i wychowawcy - czyli osoby widzące? Goście - nauczyciele i wychowawcy Ośrodka Braille'a.
19:05 Z sercem na dłoni
W audycji zaproszenie na konferencję "Zwierzęta w mieszkaniach wielkiego miasta". Będzie to 4. z kolei wydarzenie poświęcone dobrostanowi zwierzą, które organizują w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Oddział OTOZ Animals i bydgoskie Schronisko dla Zwierząt. Tym razem mowa będzie m.in. o wężach... Zaprasza Elżbieta Rupniewska.
20:00 Historie słowem pisane
Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu, jak i słuchaczy.
21:07 Regionalny Dom Kultury
W audycji relacja z Bydgoskich Dni Projektowych, które tym razem poświęcone były znakom. Pod jakimi postaciami znaki towarzyszą nam w codziennym życiu? Jak graficzne ślady stają się nośnikami znaczeń? Czy i w jaki sposób typografia może kształtować, to jak odbieramy rzeczywistość? Nad tym zastanawiano się w weekend w Młynach Rothera. Wystawy towarzyszące imprezie czynne będą do 12 listopada.
22:04 Polskie granie
„Polskie granie” to audycja z muzyką tylko polskich wykonawców, premiery, informacje koncertowe z regionu i muzyczni goście - gwiazdy i debiutanci.
23:00 Przebojowa godzina
Największe hity ze światowych list przebojów, zakręcone informacje, przebojowi goście i najnowsze płyty! Prawie 60 minut nowej muzyki - przede wszystkim tej wybranej przez samych słuchaczy.
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Towarzyszymy tym, którzy nie chcą bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym, jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.