Euroliga koszykarek - porażka CCC Polkowice w Belgii

2017-11-30, 08:21  Polska Agencja Prasowa

Koszykarki CCC Polkowice przegrały na wyjeździe z belgijskim Castors Braine 76:83 (18:12, 16:22, 24:29, 18:20) w 6. kolejce grupy A Euroligi. Zespół z Dolnego Śląska ma na koncie dwie wygrane w bieżących rozgrywkach.

Po tym, jak tydzień wcześniej CCC pokonało na wyjeździe silny Galatasaray Stambuł, można było liczyć, że zwycięży również w Belgii z Castors Braine, który do tej pory miał na koncie komplet pięciu porażek. Defensywa polkowiczanek funkcjonowała jednak tylko półtorej kwarty, a to było zdecydowanie za mało, aby wygrać.

Lepiej spotkanie rozpoczęły gospodynie, które łatwo wyszły na prowadzenie 5:1. Polkowiczanki nie mogły wstrzelić się w kosz i dopiero po blisko czterech minutach trafiły z gry. Sygnał do lepszej postawy w ataku dała Alysha Clark, która w całej pierwszej kwarcie zdobyła aż 11 punktów. Po trafieniu Magdaleny Leciejewskiej CCC wyszło na prowadzenie 7:5 i zaczęło dyktować warunki na boisku.

Na początku drugiej kwarty mogło się wydawać, że wielkich emocji już nie będzie, bo podopieczne trenera Georgiosa Dikaioulakosa z dużą łatwością zdobywały kolejne punkty i zwiększały przewagę. Po trafieniu Weroniki Gajdy było już 25:14. W tym momencie polkowiczanki stanęły i przez blisko cztery minuty nie potrafiły trafić do kosza, a Belgijki zmniejszyły straty do czterech "oczek" (21:25). Później jeszcze po dwóch akcjach Clark i Eliny Babkiny było 27:34, ale końcówka tej części spotkania ponownie należała do gospodyń i po trafieniu Celeste Trahan-Davis tablica pokazywała remis 34:34.

Trzecią kwartę lepiej zaczął CCC, który po dwóch skutecznych akcjach Weroniki Gajdy wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie (39:34). Później długo trwała wymiana akcja za akcję, którą przełamały polkowiczanki i wygrywały 54:47. Ale podobnie jak w kwarcie drugiej, tak i w tym momencie polski zespół stanął. Rywalki zaczęły odrabiać straty, a po tym jak za trzy punkty na 40 sekund przed końcem tej partii spotkania trafiła Antonia Delaere, wyszły na prowadzenie 60:58.

Losy meczu rozstrzygnęły się na początku ostatniej kwarty. Polkowiczanki nie tylko zawodziły w ataku, gdzie nie mogły zdobyć punktu z gry, ale także w obronie. Minęło niewiele ponad dwie minuty, a Belgijki prowadziły już 71:60. W tym momencie szkoleniowiec CCC wziął czas i ta przerwa pomogła, bo przewaga rywalek stopniała do trzech oczek (71:68).

To było jednak wszystko, na zespół z Belgii pozwolił polkowiczankom. W ostatnich minutach drużyna z Dolnego Śląska starała się grać szybko, przerywać akcje rywalek faulami, ale niewiele to już pomogło, bo Castors był skuteczny i nie dał sobie wydrzeć wygranej.

8. Castors Braine 6 (1-5) 7 418:474

Iga Świątek już nie jest liderką WTA. Panowanie skrócone przez karę za niewypełnienie limitów

2024-10-21, 15:40
Polacy ze srebrem w żużlowych ME par. Drugie miejsce wywalczone w biegu dodatkowym

2024-10-20, 19:35
IV Liga: Jak co tydzień zmiana lidera. Chemik przegrywa w Inowrocławiu [wyniki 13. kolejki]

2024-10-20, 07:22