Niepełnosprawni najlepiej wiedzą, jak poprawić swój los. Ten projekt jest dla nich
Osoby z niepełnosprawnościami, które chcą zrobić coś dla swojej społeczności mogą liczyć na wsparcie doświadczonych doradców. Na tym polega projekt: „Działaj lokalnie bez barier”. Można się jeszcze zgłaszać.
Kto najlepiej zna problemy osób niepełnosprawnych? Osoby, które same funkcjonują w tym środowisku. Projekt ma wyłonić z tego grona liderów, którzy będą mogli wziąć sprawy w swoje ręce.
- Oferta skierowana jest do osób pełnoletnich z niepełnosprawnościami, które chcą rozwiązać jakiś problem z swoim otoczeniu - mówi Magdalena Jasińska z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju.
A te problemy to m.in.: niedostosowane budynki urzędów, brak tłumaczy języka migowego, brak audiodeskrypcji czy nieodśnieżony chodnik. To bariery, z którymi muszą mierzyć się na co dzień osoby z niepełnosprawnościami. Poza tym, w instytucjach, radach miast czy gmin często brakuje ich reprezentantów.
Uczestnicząc w projekcie osoby niepełnosprawne zdobędą wiedzę i kompetencje, dzięki którym będą mogły urealnić swoje pomysły.
- Otrzymają od nas wsparcie szkoleniowe, będą mogły pracować z mentorami, którymi są też osoby z niepełnosprawnościami, dzięki czemu znają one problemy tej grupy i wiedzą jak ją wspierać - dodaje Magdalena Jasińska.
Projekt potrwa do czerwca. Może w im wziąć udział 10 osób. Bezpłatne warsztaty odbędą się w Toruniu. Osoby spoza miasta mogą liczyć na zwrot kosztów podróży. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 lutego.
Formularz zgłoszeniowy jest: TUTAJ