Seniorzy także doświadczają hejtu. Policja podpowiadała im, jak sobie z nim radzić
Czym jest hejt i jak na niego reagować? Tego można było dowiedzieć się w Centrum Seniorów w Bydgoszczy. Policja przeprowadziła tam warsztaty na temat hejtu wśród seniorów.
- Hejt nie zdarza się tylko wśród młodzieży - podkreśla młodsza aspirant Karolina Kasprzyk z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Bydgoszczy. Seniorzy bywają hejtowani po prostu ze względu na wiek. - Doświadczyć tego może nawet moja babcia, to są często przykłady z podwórka. Często seniorzy są uważani za osoby, które sobie nie poradzą, dlatego też są hejtowane przez młodszych. Spotykamy się też z komentarzami na ich temat w Internecie. Nawet jeśli osoba starsza odnosi jakieś sukcesy, to też jest często powodem do drwin – mówi policjantka.
– Hejtu jest naokoło pełno. Staram się nie uczestniczyć, nie krytykować, ale widzę, że tego jest dużo – komentuje jedna z uczestniczek warsztatów.
– Hejtowanie przez seniorów też się zdarza, myślę, że zdarza się w każdym wieku. Nie wiem, z czego to się bierze, może z jakiegoś niezadowolenia z życia, że ludzie potrafią tak sobie nawzajem ubliżyć – słyszymy także.
– Mnie hejt bardzo dotyka, bardzo źle wpłynęło to na mój stan zdrowia – mówi łamiącym się głosem inna seniorka.
Warsztaty policji dla seniorów uzupełniła lekcja młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy o cyberbezpieczeństwie finansów. Spotkania z policją w Centrum Seniorów odbywają się cyklicznie.
Więcej w relacji poniżej.