Zobacz także
Perseidy po zaćmieniu Księżyca
Miniony tydzień upłynął miłośnikom astronomii pod znakiem częściowego zaćmienia Księżyca wieczorem 7 sierpnia oraz maksimum Perseidów nocą 12/13 sierpnia… Czytaj dalej »
Galeria ludzi nie z tej Ziemi – cz. I
Jest ich trzech. Wszyscy związani są z Astrobazą Kruszwica – mimo, że żaden nie jest nauczycielem ani uczniem szkoły, przy której mieści się obserwatorium… Czytaj dalej »
Obłoki Srebrzyste okiem słuchaczy
Witamy serdecznie! Wydaje nam się, że udało nam się zaobserwować obłoki srebrzyste. Widok był piękny, choć nie wiemy, czy to nie są po prostu zwykłe… Czytaj dalej »
ESO na tropach pozaziemskiego życia
Sieć radioteleskopów ALMA w Europejskim Obserwatorium Południowym (ESO) znalazła składnik życia wokół niemowlęcej gwiazdy podobnej do Słońca. ALMA obserwowała… Czytaj dalej »
Sezon NLC rozpoczęty!
Długo musieli czekać fani Obłoków Srebrzystych (NLC) na ich pierwsze pojawienie się na półkuli północnej w 2017 roku. Teoretycznie są one dostrzegalne… Czytaj dalej »
Skorpion w całej okazałości
Szanowna Redakcjo! Na początku czerwca podczas wylegiwania się na tureckiej plaży dotarło do mnie, że mam wyjątkową okazję zobaczyć gwiazdozbiór Skorpiona… Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorski ASTROFESTIWAL 2017 w Radziejowie
Tegoroczny ASTROFESTIWAL odbył się 10 czerwca w Radziejowie na terenie miejscowego Zespołu Szkół i Placówek. Do hasła przewodniego imprezy: KOLORY NIEBA… Czytaj dalej »
Wielkie zdjęcie Małego Obłoku Magellana
1,6 gigapikseli – taki jest rozmiar największego w dziejach zdjęcia, jakie zrobiono Małemu Obłokowi Magellana! Autorami dzieła są astronomowie z Europejskiego… Czytaj dalej »
Jak daleko jest "Bliski Kosmos"?
Według powszechnie stosowanej definicji, terminem Bliskiego Kosmosu określamy strefę rozciągającą się od wysokości 17 km nad Ziemią do 100 km, gdzie znajduje… Czytaj dalej »
Słońce i Księżyc w pyłkowej koronie
Wiosna to czas na podziwianie niezwykle rzadkiego zjawiska korony pyłkowej. Spośród wielu fenomenów optycznych z udziałem Słońca i Księżyca, korona pyłkowa… Czytaj dalej »
Bądź z nami w kontakcie
"Radio Planet i Komet" - Polskie Radio PiKul. Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz
"Radio Planet i Komet" - Polskie Radio PiK
ul. Ślusarska 5, 87-100 Toruń
tel. (56) 65-54-010
e-mail: torun@radiopik.pl
e-mail: planety(at)radiopik.pl