Ruszają prestiżowe targi elektroniki - CES
Wydajne baterie do tabletów, latające zabawki, czy prosty system kontroli inteligentnych telewizorów. Prestiżowe targi elektroniki CES w Las Vegas jeszcze oficjalnie się nie zaczęły, a już pokazano na nich pierwsze gadżety.
Eksperci skarżyli się, że poprzedni system obsługi telewizorów firmy LG był zbyt skomplikowany, więc koncern pokazał nowy - o nazwie webOS. Przesuwający się na dole wirtualny pasek z kartami, które pokazują poszczególne opcje ma ułatwić kontakt człowieka z urządzeniem. Amerykańska firma Corning pokazała ekran dotykowy zawierający antybakteryjne srebro.
„A my prezentujemy szczoteczkę do zębów, która jest podłączona do smartfona i pokazuje czy dobrze myjesz zęby” - powiedział BBC Thomas Sevral z firmy Kolibree, która wyprodukowała szczoteczkę. Targi potrwają od 7 do 10 stycznia.
CES to branżowe targi elektroniki konsumenckiej z ponad 40-letnią tradycją. To na nich pokazano pierwsze odtwarzacze video i płyt kompaktowych, dyski DVD czy telewizję HD. (IAR)
Zobacz także
Już ponad 3 tysiące miast na świecie funkcjonuje w technologii "smart"
2014-11-14, 08:20Już ponad 3 tysiące miast na świecie wykorzystują nowoczesne technologie po to, by ich mieszkańcom żyło się wygodniej i zdrowiej, a środowisko naturalne w ich otoczeniu było maksymalnie chronione. Takie ośrodki określa się mianem… Czytaj dalej »

Lądownik europejskiego próbnika kosmicznego osiadł na komecie
2014-11-13, 16:46Mimo problemów technicznych lądownik automatycznego próbnika międzyplanetarnego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) spoczął bezpiecznie na powierzchni jądra komety - poinformowała ESA. Czytaj dalej »
W czwartek polskie urządzenie zacznie badać kometę
2014-11-12, 19:25Wylądowanie na komecie Churyumov-Gerasimenko to wielki sukces. Jednak dla polskich naukowców czas na prawdziwą radość nadejdzie dopiero w czwartek. Wtedy pracę na komecie rozpocznie polskie urządzenie Mupus - powiedział PAP inż. Jerzy… Czytaj dalej »
Naukowcy chcą wykorzystać antyrakowe składniki lnu w produkcji żywności
2014-11-10, 08:05Metody uzyskiwania z odtłuszczonych nasion lnu aktywnych peptydów i lignanów, mających właściwości antyrakowe oraz obniżające ciśnienie krwi, opracowali olsztyńscy naukowcy. Wyniki tych badań mogą być wykorzystane przy wytwarzaniu… Czytaj dalej »
Polskie urządzenie pomoże sondzie Rosetta
2014-11-09, 12:50Na kluczowy moment misji Rosetta - osadzenie na komecie lądownika Philae - niecierpliwie czekają polscy naukowcy. Wraz z lądownikiem, na powierzchni komety, znajdzie się też skonstruowany przez Polaków przyrząd Mupus, który będzie… Czytaj dalej »