Ruszają prestiżowe targi elektroniki - CES
Wydajne baterie do tabletów, latające zabawki, czy prosty system kontroli inteligentnych telewizorów. Prestiżowe targi elektroniki CES w Las Vegas jeszcze oficjalnie się nie zaczęły, a już pokazano na nich pierwsze gadżety.
Eksperci skarżyli się, że poprzedni system obsługi telewizorów firmy LG był zbyt skomplikowany, więc koncern pokazał nowy - o nazwie webOS. Przesuwający się na dole wirtualny pasek z kartami, które pokazują poszczególne opcje ma ułatwić kontakt człowieka z urządzeniem. Amerykańska firma Corning pokazała ekran dotykowy zawierający antybakteryjne srebro.
„A my prezentujemy szczoteczkę do zębów, która jest podłączona do smartfona i pokazuje czy dobrze myjesz zęby” - powiedział BBC Thomas Sevral z firmy Kolibree, która wyprodukowała szczoteczkę. Targi potrwają od 7 do 10 stycznia.
CES to branżowe targi elektroniki konsumenckiej z ponad 40-letnią tradycją. To na nich pokazano pierwsze odtwarzacze video i płyt kompaktowych, dyski DVD czy telewizję HD. (IAR)
Zobacz także
Oprogramowanie Microsoftu znajdzie się na urządzeniach z Androidem
2015-03-24, 11:01Microsoft poinformował o podpisaniu umowy z 11 podmiotami oferującymi sprzęt elektroniczny z mobilnym systemem operacyjnym Android. Na mocy porozumienia ich urządzenia będą mieć fabrycznie zainstalowane programy pakietu Office i komunikator… Czytaj dalej »
Prezes Google'a zapowiada dalsze prace na inteligentnymi okularami
2015-03-24, 09:54Prezes wykonawczy Google Erick Schmidt zapewnił w wywiadzie dla amerykańskiego dziennika 'Wall Street Journal', że koncern nie rezygnuje z projektu inteligentnych okularów, po tym jak na początku roku zakończył sprzedaż Google Glass… Czytaj dalej »
Nowa aplikacja Instagrama umożliwia łączenie zdjęć w kolaże
2015-03-24, 08:43Fotograficzny serwis społecznościowy Instagram udostępnił w poniedziałek aplikację do łatwego i szybkiego łączenia wielu zdjęć w jedną kompozycję. Program Layout jest na razie dostępny tylko na urządzenia z systemem iOS. Czytaj dalej »
Stymulator nerwu ma zmniejszyć ciężką niewydolność serca
2015-03-23, 16:42Wszczepiony stymulator nerwu błędnego ma zmniejszyć ciężką niewydolność serca u pacjentki, która od lat cierpi na tę chorobę. Pierwszą taką operację w Polsce wykonali przed tygodniem lekarze 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego… Czytaj dalej »
Historycy stworzyli wirtualną Encyklopedię Warmii i Mazur
2015-03-23, 16:387,5 tys. haseł, a wśród nich takie jak: Mistrzowie Zakonu Krzyżackiego, nieistniejące wsie, warmińskie kapliczki czy rezydencje junkierskie w Prusach Wschodnich opracowali w wirtualnej Encyklopedii Warmii i Mazur regionalni historyc… Czytaj dalej »