Wirtualne magazyny, drony, laboratoria aplikacji. Nowe technologie na WSB
Nowe laboratoria i pracownie czekają na studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Powstały dzięki unijnemu dofinansowaniu.
- Zajęcia wykorzystujące nowe technologie, pomogą studentom poznać w praktyce to, co będą potem wykorzystywać w przyszłej pracy - mówi rzecznik uczelni Paweł Bukowski. - Wirtualne magazyny, laboratorium automatyki i robotyki, laboratorium mechatroniki to miejsca, w których udało się stworzyć warunki, gdzie studenci mogą realizować złożone projekty i przygotowywać się do przyszłego życia zawodowego – dodaje.
- Laboratorium aplikacji webowych i mobilnych to np. miejsce, w którym studenci poznają tajniki tworzenia stron www, aplikacji, product design – wszystkich tych elementów, którymi operują współczesne przedsiębiorstwa - dodaje Łukasz Reszczyński, prodziekan wydziału finansów i zarządzania WSB w Toruniu. - W laboratorium automatyki i mechatroniki z kolei nauczą się praktycznie, jak planować proces automatyzacji produkcji. W laboratorium transportowo-magazynowym będą mieli okazję skorzystać z dronów innych narzędzi, które pozwalają się przenieść do wirtualnej rzeczywistości - dodaje.
W trakcie przygotowywania jest pracownia psychologiczno-pedagogiczna oraz negocjacji i mediacji.
Zobacz także
Nasze skarby docenione w plebiscycie „Archeologiczne Sensacje 2022”!
2023-01-13, 18:28Znamy najważniejsze zeszłoroczne odkrycia i wydarzenia w polskiej archeologii. Plebiscyt na Archeologiczne Sensacje 2022 roku zakończony. Wśród zwycięzców są przedstawicie i znaleziska z naszego regionu. Czytaj dalej »
Posłuchaj, co Ci w głowie gra! Muzyka fal mózgowych w Młynach Rothera [wideo]
2023-01-10, 07:48W bydgoskich Młynach Rothera każdy może wsłuchać się w siebie i w swoje myśli. Dzięki instalacji interaktywnej można usłyszeć muzykę fal mózgowych. Czytaj dalej »
Kapsuła Orion zakończyła misję. To przygotowanie do kolejnego lotu człowieka na Księżyc
2022-12-11, 21:32W niedzielę (11 grudnia) na wody Pacyfiku opadła bezzałogowa kapsuła Orion, wysłana przez NASA w podróż na Księżyc w ramach programu Artemis. - Ten program ma geopolityczne znaczenie i będzie początkiem wyznaczania międzynarodowych… Czytaj dalej »
Historyczny sukces naukowców z UMK! Dwie osoby laureatami ERC Starting Grants
2022-11-22, 17:30Naukowcy z UMK, prof. Piotr Wcisło i prof. Katharina Boguslawski, znaleźli się w gronie 408 laureatów grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Umożliwi im to przeprowadzenie innowacyjnych badań na najwyższym światowym… Czytaj dalej »
„Bydgoszcz ważna na urologicznej mapie kraju”. Specjaliści spotkali się tu na sympozjum
2022-11-19, 14:55Jak leczyć z pomocą nowoczesnej technologii? - o tym rozmawiają medycy podczas 29. Sympozjum Sekcji Endourologii w Bydgoszczy. W wydarzeniu bierze udział ponad 300 specjalistów i adeptów urologii z całej Polski, a także gości z z… Czytaj dalej »