Wirtualne magazyny, drony, laboratoria aplikacji. Nowe technologie na WSB
Nowe laboratoria i pracownie czekają na studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Powstały dzięki unijnemu dofinansowaniu.
- Zajęcia wykorzystujące nowe technologie, pomogą studentom poznać w praktyce to, co będą potem wykorzystywać w przyszłej pracy - mówi rzecznik uczelni Paweł Bukowski. - Wirtualne magazyny, laboratorium automatyki i robotyki, laboratorium mechatroniki to miejsca, w których udało się stworzyć warunki, gdzie studenci mogą realizować złożone projekty i przygotowywać się do przyszłego życia zawodowego – dodaje.
- Laboratorium aplikacji webowych i mobilnych to np. miejsce, w którym studenci poznają tajniki tworzenia stron www, aplikacji, product design – wszystkich tych elementów, którymi operują współczesne przedsiębiorstwa - dodaje Łukasz Reszczyński, prodziekan wydziału finansów i zarządzania WSB w Toruniu. - W laboratorium automatyki i mechatroniki z kolei nauczą się praktycznie, jak planować proces automatyzacji produkcji. W laboratorium transportowo-magazynowym będą mieli okazję skorzystać z dronów innych narzędzi, które pozwalają się przenieść do wirtualnej rzeczywistości - dodaje.
W trakcie przygotowywania jest pracownia psychologiczno-pedagogiczna oraz negocjacji i mediacji.
Zobacz także
Nowy kierunek studiów na UKW. Praktyczna fizyka ratująca zdrowie i życie
2021-06-03, 13:10Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wspólnie z Centrum Onkologii w Bydgoszczy uruchomiły nowy kierunek studiów licencjackich - fizyczne podstawy radioterapii oraz diagnostyki obrazowej. Czytaj dalej »
Eksperci o możliwych powodach zakrzepicy po szczepionkach wektorowych
2021-05-30, 20:30Zdarzenia zakrzepowo-zatorowe po szczepionkach wektorowych przeciw COVID-19 są bardzo rzadkie, niemniej przyczyny tych zdarzeń wymagają wyjaśnienia - podkreślają polscy naukowcy i w swojej publikacji w czasopiśmie naukowym „Vaccines”… Czytaj dalej »
Powikłania neurologiczne w COVID-19, w tym udary są częste. Ratunkiem szczepionka
2021-05-23, 09:42- Spośród pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 objawy neurologiczne ma w granicach 18-80 proc. - mówił neurolog prof. Przemysław Nowacki. Wskazuje, że najcięższym takim powikłaniem jest udar mózgu. Czytaj dalej »
Budynki i park pod ochroną. Obserwatorium Astronomiczne UMK w rejestrze zabytków
2021-05-14, 13:14Obserwatorium Astronomiczne UMK w podtoruńskich Piwnicach, gdzie znajduje się jeden z największych radioteleskopów w Europie, wpisane zostało do rejestru zabytków. Tak zdecydował wojewódzki konserwator. Czytaj dalej »
Konsorcjum UKW w Bydgoszczy i Edurewolucje stworzy egzorękę
2021-05-11, 09:46Konsorcjum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i spółki Edurewolucje skonstruuje mechanicznego robota - egzorękę, który będzie wykorzystywany do rehabilitacji. Projekt uzyskał grant w wysokości prawie 2,4 mln zł z Narodowego… Czytaj dalej »