Terapia dzieci i ich rodzin. Budują Centrum Pomocy Psychologicznej [zdjęcia]
Centrum Pomocy Psychologicznej UKW prawie gotowe. Obecnie trwają prace wykończeniowe budynku, który oficjalnie otwarty zostanie wiosną.
Centrum Pomocy Psychologicznej będzie funkcjonować w budynku, który powstaje przy Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. - To bardzo ważna inwestycja odpowiadająca potrzebom studentów, naukowców, ale także mieszkańców regionu. Obiekt będzie bowiem spełniał zarówno funkcje edukacyjną i badawczą, jak również świadczone w nim będą usługi psychologiczne. Rozszerzenie oferty wsparcia dla osób potrzebujących terapii skutecznie pozwoli szybciej wrócić im do zdrowia – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.
Trzykondygnacyjny obiekt powstaje przy ul. Leopolda Staffa w Bydgoszczy. Nowoczesny gmach o powierzchni ponad 1,7 tys. m kw. został połączony z istniejącym budynkiem Wydziału Psychologii UKW parterowym łącznikiem. Wewnątrz znajdą się sale, gabinety i laboratoria do diagnozy, terapii i obserwacji dzieci oraz ich rodzin, sale wspomagania rozwoju i terapii grupowej. Wśród nich m.in. wyposażone w specjalistyczny sprzęt sale do integracji sensorycznej, do pracy z dziećmi w poszczególnych grupach wiekowych i doświadczania świata, gabinety psychologiczne, gabinety muzyczny i terapii rodzinnej oraz laboratorium badań psychosomatycznych i pokój badań nad snem.
Zakończenie prac budowlanych planowane jest wiosną przyszłego roku. Jednocześnie z pracami wykończeniowymi sale będą wyposażane w nowoczesną aparaturę. W ramach projektu zagospodarowany zostanie również teren wokół budynku. Oprócz działalności dydaktycznej i naukowej w centrum prowadzona będzie również działalność komercyjna. Nowy obiekt pozwoli na poszerzenie oferty usług psychologicznych świadczonych przez Akademickie Centrum Pomocy Psychologicznej.
Wartość inwestycji to blisko 16 mln zł, z czego ponad 11 mln zł stanowi dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Zobacz także
Ekspert: polscy inżynierowie kosmiczni są praktycznie wszędzie. Wyrobili sobie markę
2023-02-27, 09:28Polscy inżynierowie kosmiczni biorą udział w większości ważnych misji Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i w kilku istotnych misjach NASA i misjach chińskich - mówi dr hab. inż. Piotr Orleański z Centrum Badań Kosmicznych PA… Czytaj dalej »
Prof. Górski: Światowy Kongres Kopernikański był inspirującym wydarzeniem
2023-02-21, 20:43- Zabiegaliśmy mocno o to, aby Kongres miał miejsce w Toruniu i z radością możemy potwierdzić, że podołaliśmy temu wyzwaniu - uważa prezydent Torunia Michał Zaleski. Jak ocenił jeden z organizatorów, prof. Grzegorz Górski, wydarzenie… Czytaj dalej »
Chcą zapewnić wolność uczelniom. Deklaracja Toruńska podpisana
2023-02-21, 16:21Przedstawiciele dziewięciu krajów podpisali dokument nazwany Deklaracją Toruńską. Zawiera on zapisy mówiące o zapewnieniu wolności prowadzenia badań naukowych, publikowania ich wyników oraz poddawania wyników krytyce i debacie… Czytaj dalej »
Władze polskich uczelni debatują o przyszłości. Co dalej z opłatami i habilitowaniem?
2023-02-20, 19:50Rektorzy z całego kraju obradowali w Toruniu. Brali udział w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Rozmowy dotyczyły między innymi sytuacji ekonomicznej uczelni, ale również pensji i oceny jakości naukowej. Czytaj dalej »
Szpital im. Biziela: operacje z udziałem robota medycznego da Vinci [zdjęcia]
2023-02-14, 10:47W Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy na salę operacyjną wprowadzony został robot da Vinci. Odbyły się pierwsze operacje refundowane przez NFZ. Za miesiąc lecznica zaprezentuje jeszcze nowszy system robotowy… Czytaj dalej »