Budują Centrum Pomocy Psychologicznej. Powstanie przy bydgoskim UKW
Rozbudowa wydziału psychologii trwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Powstanie tu Centrum Pomocy Psychologicznej – dla pacjentów, ale także dla studentów i wykładowców.
Centrum budowane jest przy ulicy Staffa. - Przeznaczone będzie do współpracy z pacjentami z zewnątrz, ale nie tylko. Przy pomocy Centrum będziemy starali się rozwijać i doskonalić programy diagnozy i interwencji psychologicznych, a także wzmacniać kompetencje zawodowe w tym zakresie - mówi rzecznik prasowy UKW Tomasz Zieliński. - Z kolei rozszerzenie zakresu usług komercyjnych, które świadczone będą przez Centrum, umożliwi doskonalenie dotychczasowych oraz tworzenie nowych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych. One będą - przynajmniej takie są założenia -powstawały jako takie autorskie programy tradycyjne, ale również jako programy wykorzystujące nowoczesne technologie informatyczne – tłumaczy.
Obecny budynek przy ul. Staffa 1 w Bydgoszczy na bydgoskich Wyżynach, gdzie mieści się wydział psychologii, nie umożliwiał już rozwoju różnych usług, świadczonych przez uczelnię. - Stad też decyzja i później cały proces pozyskiwania pieniędzy, które umożliwiły rozbudowę budynku. Powstaje tam zupełnie nowa zabudowa - na szczęście na terenie, który od wielu już lat jest własnością uniwersytetu - mówi rzecznik.
Po pięciu miesiącach realizacji robót budowlanych, zaawansowanie prac przebiega zgodnie z harmonogramem. - Zakończono prace murarskie drugiego piętra i wykonano strop nad drugim piętrem, ponadto rozpoczęto roboty dachowe – czytamy na stronie uczelni.
Zobacz także
Mieli 24 godziny na stworzenie gry. Bydgoscy studenci wygrali Cyberiadę [wideo]
2022-09-06, 07:49Studenci informatyki bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zajęli pierwsze miejsce na Cyberiadzie - Ogólnopolskich Mistrzostwach w Projektowaniu Gier Komputerowych dla studentów. Czytaj dalej »
Współpraca UKW z Uniwersytetem St. Andrews ze Szkocji. Jakie korzyści?
2022-08-30, 17:30Umowę o współpracy z najstarszym szkockim uniwersytetem St. Andrews podpisał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Czytaj dalej »
Naukowcy: po całodniowej intensywnej pracy umysłowej podejmujemy gorsze decyzje
2022-08-16, 10:45Po intensywnej pracy umysłowej nie tylko trudniej się jest nam skupić; podejmujemy też gorsze decyzje - ostrzegają specjaliści francuscy. Jesteśmy wtedy bardziej podatni na emocje, które „zwykle nie są dobrym doradcą”. Czytaj dalej »
GDDKiA: do końca roku jeszcze 34 stacje ładowania aut elektrycznych
2022-08-07, 12:04Do końca tego roku mają zostać uruchomione 34 stacje ładowania samochodów elektrycznych w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) kat. I przy trasach szybkiego ruchu - poinformował zespół prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i… Czytaj dalej »
Hakerzy z grupy Squad303 ujawnią powiązania polskich firm z Rosją
2022-08-04, 11:15„Już w tym tygodniu będziemy gotowi na rozpoczęcie kolejnej operacji. Ujawnimy wszystkie osoby z Rosji i powiązane z nimi firmy działające w Wielkiej Brytanii. W kolejnych tygodniach będziemy udostępniali kolejne podobne bazy - w… Czytaj dalej »