Zielona drużyna promuje projekt ratowania terenów pozachemowskich
Żółw Eustachy, sowa Natalia i żaba Łęgusia pojawią się w weekend na Wyspie Młyńskiej. Przybliżą mieszkańcom Bydgoszczy temat likwidacji zanieczyszczeń po dawnym Zachemie.
Maskotki są elementem promocji projektu Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Chodzi o rozbrojenie bomby ekologicznej na terenie dawnych zakładów chemicznych.
W ramach kampanii bydgoszczanie dowiedzą się m.in. jak przebiega realizacja projektu i na czym on polega. Zaplanowano też wiele wydarzeń proekologicznych. Pierwsze z nich już dziś (20.06) i jutro (21.06) na Wyspie Młyńskiej.
- Będzie tam można spotkać maskotki kampanii rozdające mieszkańcom materiały informacyjne i ekologiczne gadżety – mówi Maria Dombrowicz, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.
Kampanijne maskotki będzie można spotkać na Wyspie Młyńskiej między 16:00 a 18:00. Wydarzenia w ramach kampanii będą się odbywać przez cały okres trwania projektu.
Na działania remediacyjne RDOŚ w Bydgoszczy pozyskała ponad 90 mln zł. Projekt remediacji zakłada oczyszczenie skażonego gruntu i wody na obszarze prawie 30 ha do 2023 roku. Jeśli zanieczyszczenia nie zostaną skutecznie zatrzymane, to projekt będzie przedłużony.
Zobacz także

Chcą promować sektor kosmiczny w Polsce oraz łączyć biznes i naukę
2021-03-16, 21:15W Toruniu powstała Polska Fundacja Przemysłu Kosmicznego. Ma rozwijać sektor kosmiczny w Polsce, tworzyć dla niego rozwiązania prawne i kształcić przyszłe kadry. Czytaj dalej »

Roje dronów nad naszymi głowami. To przyszłość, choć prace już trwają [wideo]
2021-03-16, 15:10Roje dronów na polskim niebie - nad tym m.in. pracuje się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Badania UMK: pancerze żuków pustynnych to cud natury, który trzeba skopiować
2021-03-06, 11:50Chemicy z UMK w Toruniu pracują nad membranami, które będą lepiej transportować wodę i zatrzymywać sole i oraz zanieczyszczenia. Punktem wyjścia były badania chrząszcza pustynnego, który potrafi jednocześnie zbierać i odpychać… Czytaj dalej »

Trawa? Nie taka prosta sprawa! Naukowcy z UTP pracują nad trawą idealną
2021-03-01, 13:49Intensywnie zielona, odporna na suszę, choroby, szkodniki i deptanie - bydgoscy naukowcy opracowują „trawę przyszłości'. Nowa odmiana powstaje na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Trawa zostanie zmodyfikowana biologicznie… Czytaj dalej »

Bydgoski UTP coraz bliżej politechniki. Wniosek uczelni pozytywnie ocenia MEN
2021-02-26, 19:04- Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy spełnia wymogi formalne, aby przemianować go na Politechnikę Bydgoską. Jesteśmy przekonani, że projekt uzyska zgodę większości parlamentarnej i prezydenta Andrzeja Dudy - powiedział Przemysław… Czytaj dalej »