„Radio Planet i Komet” ląduje na Księżycu!
„50 twarzy Księżyca” to tytuł multimedialnej projekcji poświęconej 50. rocznicy lądowania na Srebrnym Globie. Filmowa opowieść zostanie wyświetlona dziś na Skwerze Lucjana Broniewicza w Toruniu.
Wieczorem opodal fontanny Cosmopolis stanie 6-metrowy sferyczny ekran, na którym widzowie zobaczą kluczowe momenty amerykańskich misji Apollo i usłyszą słowa, które przeszły do historii.
W pasjonującą podróż zabiorą nas autorzy audycji „Radio Planet i Komet” w Polskim Radiu PiK: Piotr Majewski i Jerzy Rafalski.
- 20 lipca 2019 roku nadarza się wyjątkowa okazja do wspomnień i spojrzenia w przyszłość naszego satelity. Przypomnimy m.in. sylwetki 12 „apostołów Księżyca” i zapytamy: co dalej? Jaka przyszłość czeka Srebrny Glob i w jakim stopniu ukształtujemy ją my – ludzie? Na finał spróbujemy pokazać twarz Księżyca za 1000 lat – zdradza Piotr Majewski.
Premierowy pokaz zaplanowano na godz. 22:00. Kolejne będą powtarzane co 10 minut. Impreza odbywa się w ramach toruńskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych. Organizatorem jest Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem przedsięwzięcia jest Planetarium Toruń.
Zobacz także

Badania: Osoby z COVID-19 mają cięższe udary mózgu niż te z ogólnej populacji
2021-06-08, 09:08- Wśród osób z COVID-19, u których wystąpił udar mózgu, częściej ma on ciężki przebieg - wynika z badania, które publikuje pismo „Stroke”. Ponadto, w grupie z COVID-19 stwierdzono również większy odsetek młodszych osób… Czytaj dalej »

20 lat po locie pierwszego astronauty-turysty, czas na kolejne wakacje w kosmosie!
2021-06-06, 17:08W 20 lat po locie pierwszego astronauty-turysty, kolejni chętni przygotowują się do podróży w kosmos. Sprzedaż biletów rozpoczęły firmy założone przez znanych miliarderów: Blue Origin Jeffa Bezosa, Virgin Galactic Richarda Bransona… Czytaj dalej »

Nowy kierunek studiów na UKW. Praktyczna fizyka ratująca zdrowie i życie
2021-06-03, 13:10Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wspólnie z Centrum Onkologii w Bydgoszczy uruchomiły nowy kierunek studiów licencjackich - fizyczne podstawy radioterapii oraz diagnostyki obrazowej. Czytaj dalej »

Eksperci o możliwych powodach zakrzepicy po szczepionkach wektorowych
2021-05-30, 20:30Zdarzenia zakrzepowo-zatorowe po szczepionkach wektorowych przeciw COVID-19 są bardzo rzadkie, niemniej przyczyny tych zdarzeń wymagają wyjaśnienia - podkreślają polscy naukowcy i w swojej publikacji w czasopiśmie naukowym „Vaccines”… Czytaj dalej »

Powikłania neurologiczne w COVID-19, w tym udary są częste. Ratunkiem szczepionka
2021-05-23, 09:42- Spośród pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 objawy neurologiczne ma w granicach 18-80 proc. - mówił neurolog prof. Przemysław Nowacki. Wskazuje, że najcięższym takim powikłaniem jest udar mózgu. Czytaj dalej »