Plastikowe karty wkrótce znikną. Co je zastąpi?
Plastikowe karty płatnicze wyjdą z użycia. Testowane są różne formy uwierzytelniania płatności, a w tej dziedzinie najważniejsze jest bezpieczeństwo transakcji – mówi w wywiadzie dla PAP Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej VISA.
- Bezsprzecznie idziemy w kierunku niewidocznego. To, co widzimy dziś, czyli karta w komórce, czy tak zwana „uberyzacja” płatności, gdzie korzystamy z danej usługi i po skorzystaniu z niej, ani przed ani po, nie dokonujemy żadnej czynności, bo raz tę kartę „wkładamy” do aplikacji i potem już płatność dokonuje się automatycznie, to jest na pewno kierunek, w którym pójdziemy, w którym już idziemy ze względu na swoją wygodę - powiedziała Małgorzata O’Shaughnessy.
- Na dziś technologia pozwala na tak wiele bardzo zaawansowanych rozwiązań płatniczych, a z drugiej strony my - konsumenci mamy dostęp do fantastycznych nowych rozwiązań technologicznych, że na pewno wybierzemy te, które są najłatwiejsze. „Zaszycie” karty, czyli posługiwanie się tylko i wyłącznie numerem karty, bo karta kiedyś zniknie w postaci kawałka plastiku. To jest kierunek. Poza tym masa nowych rozwiązań np. biometria (...) Te wszystkie technologie już są testowane, już są wdrożone w życie i tak, jak powiedziałam wygra ta, która zapewni jak najlepsze doświadczenie konsumenta przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa transakcji - dodała dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej VISA.
Przyszłość płatności oraz bezpieczeństwo i nowe technologie w systemie finansowym – to jedne z wiodących tematów IX Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie (3-5 czerwca 2019) r.
Zobacz także
Raport: Przybywa ukierunkowanych cyberataków
2018-02-27, 17:57Specjaliści obserwują rosnąca liczbę ukierunkowanych cyberataków mających na celu wyłudzenie pieniędzy. Pretekstem do wyłudzeń może się stać w przyszłości również rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) - wynika… Czytaj dalej »
Tomografy optyczne tworzone na UMK pomogą w rozwoju okulistyki
2018-02-12, 10:07Nowa generacja tomografów optycznych, którą stworzyli naukowcy z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu, pozwoli na rozwój okulistyki. Czułość i dokładność tych urządzeń może być pomocna m.in. w trakcie… Czytaj dalej »
Polski programista w zespole, który wystrzelił najpotężniejszą rakietę na świecie
2018-02-12, 10:03Polski programista Tomasz Czajka pracował na systemami sterowania firmy SpaceX, która wystrzeliła we wtorek w kosmos najpotężniejszą na świecie rakietę - Falcon Heavy - informuje na swojej stronie internetowej Polskie Towarzystwo … Czytaj dalej »
Wystrzelono w kosmos najpotężniejszą na świecie rakietę Falcon Heavy
2018-02-07, 12:51Najpotężniejsza na świecie rakieta Falcon Heavy prywatnej amerykańskiej firmy SpaceX pierwszy raz w historii wystartowała z powodzeniem we wtorek z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie. Na pokładzie maszyny jest sportowy samochód… Czytaj dalej »
YouTube przeprosił za błędy w tłumaczeniu wystąpienia premiera Morawieckiego ws. noweli o IPN
2018-02-03, 11:07Serwis YouTube przeprosił za błędy w tłumaczeniu telewizyjnego wystąpienia premiera Mateusza Mazowieckiego na temat nowelizacji ustawy o IPN, które zmieniły sens jego wypowiedzi. Czytaj dalej »