Wystawa "Ciemna strona Ziemi" na UTP. Studencki protest przeciwko niszczeniu bioróżnorodności
Jak połączyć muzykę rockową z architekturą i ekologią? Pokazują to studenci architektury na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy na wystawę prac pt. "Ciemna strona Ziemi".
Jak podkreśla prof. Edward Saliński, tytuł ekspozycji to nie tylko nawiązanie do płyty zespołu Pink Floyd.
- W ten sposób chcemy się włączyć w obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym roku takim wiodącymi tematem jest ochrona bioróżnorodności. W głównej części naszej wystawy są plakaty, które dotyczą szczególnie takiego naszego studenckiego protestu przeciwko zabijaniu zwierząt, takiemu bezmyślnemu niszczeniu bioróżnorodności, która jest niezbędnym warunkiem również naszego przeżycia - powiedział prof. Edward Saliński.
Wystawę, odwołującą się także do problemów ocieplenia klimatu, smogu i nietolerancji, oglądać można do 19 maja w holu głównym UTP.
Zobacz także
Dzięki noblistom z chemii można uzyskiwać zupełnie nowe materiały i leki
2018-10-03, 14:35Tegoroczni nobliści z dziedziny chemii - Frances H. Arnold oraz George P. Smith i sir Gregory P. Winter - rozwinęli metody, pozwalające uzyskiwać m.in. biopaliwa, bardziej przyjazne środowisku tworzywa i nowe leki, pomocne w terapii chorób… Czytaj dalej »
Na UMK testują metodę, która może zwiększyć liczbę przeszczepianych nerek
2018-09-25, 19:17Nowatorską, nisko inwazyjną metodę badania nerek, która pozwoli na lepszą ocenę jakości pobieranych narządów, testują naukowcy z Collegium Medicum UMK w Toruniu. Metoda może się przyczynić do zwiększenia liczby przeszczepianych… Czytaj dalej »
W Toruniu nagrodzono uczestników Konkursu Astronomicznego
2018-09-25, 16:3267 uczniów z Pomorza i Kujaw rywalizowało w 6. edycji Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego. Laureaci zostali dziś nagrodzeni w Domu Kopernika w Toruniu. Czytaj dalej »
Świat online to nie wszystko
2018-09-25, 12:30Jaki wpływ na rozwój młodego człowieka mają nowe technologie? Jak z e-uzależnieniem i nadmiernym korzystaniem z internetu i telefonów komórkowych mogą radzić sobie szkoły? Czytaj dalej »
Polscy archeolodzy odkryli w Bułgarii bogate groby z okresu rzymskiego
2018-09-23, 10:55Bogate, świetnie zachowane groby z okresu rzymskiego, czyli sprzed ok. 1800 lat, odkryli polscy archeolodzy w czasie wykopalisk w okolicy obozu legionowego Novae (k. Swisztow) w Bułgarii. To rzadkie i niespodziewane odkrycie na terenie Bałkanów… Czytaj dalej »