Będzie współpraca w obszarze nauk biomedycznych pomiędzy Polską i USA
Minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisze 13 lipca z sekretarzem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA, Alexem Azarem, porozumienie o dwustronnej współpracy Stanów Zjednoczonych i Polski w obszarze nauk biomedycznych – poinformował Krzysztof Jakubiak, dyrektor Biura Prasy i Promocji MZ.
Będzie współpraca w obszarze nauk biomedycznych pomiędzy Polską i USA
Minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisze 13 lipca z sekretarzem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA, Alexem Azarem, porozumienie o dwustronnej współpracy Stanów Zjednoczonych i Polski w obszarze nauk biomedycznych – poinformował Krzysztof Jakubiak, dyrektor Biura Prasy i Promocji MZ.
Jakubiak wyjaśnił, że przedstawiciele rządów obu krajów, mając na uwadze długą tradycję prowadzonych wspólnie przez Polskę i Stany Zjednoczone badań w zakresie zdrowia publicznego i biomedycyny i łączącą je współpracę w dziedzinie zdrowia, postanowili podpisać porozumienie umożliwiające dalsze współdziałanie realizowane w oparciu o "zasadę równości, wzajemności i obopólnych korzyści".
Oprócz podpisania umowy w siedzibie amerykańskiego Departamentu Zdrowia, delegacja polska spotka się także z przedstawicielami FDA (Food and Drug Administration) i odwiedzi Narodowe Instytuty Zdrowia (National Institutes of Health). W agendzie wizyty znalazły się także spotkania z członkami Polsko-Amerykańskiej Rady Biznesu i przedstawicielami Polonii naukowej.
W trakcie kwietniowej wizyty delegacji rządowej w Stanach Zjednoczonych, podczas której ustalana była treść memorandum o porozumieniu, minister Łukasz Szumowski powiedział, że wierzy, że podpisanie tego dokumentu pozwoli na większą współpracę polskich badaczy z amerykańskimi jednostkami w zakresie nauk o życiu i nauk o zdrowiu, z czego niewątpliwie skorzystają polscy pacjenci.(PAP)
Zobacz także
Technologie z Politechniki Łódzkiej nagrodzone na wystawie w Hong Kongu
2017-12-10, 12:26Pięć technologii z Politechniki Łódzkiej zostało nagrodzonych medalami na zakończonej w Hong Kongu międzynarodowej wystawie International Invention Design Competition. Cztery rozwiązania otrzymały złote medale, jedno medal srebr… Czytaj dalej »
Polscy twórcy gier prezentują się na największym rynku świata
2017-12-04, 18:10Chiny są największym rynkiem gier wideo na świecie, a polscy producenci są na nim coraz bardziej rozpoznawalni. W sobotę i niedzielę polscy twórcy gier prezentowali swoje najnowsze produkcje i występowali z wykładami na jednej z pekińskich… Czytaj dalej »
Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw
2017-11-30, 18:42Liderów Innowacji Pomorza i Kujaw zaprezentowano dziś w Toruniu podczas finałowej gali Forum Ekspansji Internetu Rzeczy. Czytaj dalej »
O Internecie Rzeczy w Toruniu
2017-11-30, 18:37Ma zastosowanie m.in. w służbie zdrowia, energetyce, turystyce czy obsłudze klienta. O Internecie Rzeczy rozmawiano dziś podczas toruńskiego Forum Ekspansji. Czytaj dalej »
Firmy z Doliny Krzemowej zagrożeniem dla wolności internetu
2017-11-29, 20:23Firmy z Doliny Krzemowej są zagrożeniem dla wolności i niezależności internetu - powiedział we wtorek wieczorem szef amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Łączności (FCC) Ajit Pai, broniąc propozycji wycofania regulacji gwarantujących… Czytaj dalej »