Olympus otworzy we Wrocławiu centrum usług biznesowych
Olympus – japoński producent technologii m.in dla systemów medycznych, rozwiązań naukowych i aparatów cyfrowych - otworzy we Wrocławiu centrum usług biznesowych dla Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Firma w ciągu najbliższych dwóch lat chce zatrudnić 300 osób.
Firma otwiera we Wrocławiu nową spółkę Olympus Business Services Europe (OBSE), które będzie pełnić rolę centrum usług biznesowych dla oddziałów koncernu w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce (EMEA). Firma w tym regionie ma ponad 30 biur.
Stefan Kaufmann, dyrektor wykonawczy Olympus Europa SE & Co. poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej, że nowe centrum biznesowe, które powstanie we Wrocławiu pozwoli firmie zwiększyć dokładność i szybkość realizacji codziennych działań biznesowych. Na terenie Polski działa już filia Olympus Polska Sp. z o.o., która powstała ponad 20 lat temu i ma siedzibę w Warszawie.
W nowym centrum usług w ciągu najbliższych dwóch lat prace ma znaleźć 300 osób. Znajdą oni zatrudnienie w działach: finansów, sprzedaży i zarządzania łańcuchem dostaw i zarządzania zasobami ludzkimi.
Centrum usług wspólnych ma skupiać się głównie na procesach administracyjnych i księgowych. „Stolica Dolnego Śląska dysponuje bardzo dobrą bazą uniwersytecką i ogromnym wsparciem na poziomie praktycznym, co dało Wrocławiowi przewagę nad innymi miastami” - zaznaczył Tomasz Mrzygłód, dyrektor zarządzający Olympus Polska Sp. z o.o.
Prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Ewa Kaucz powiedziała, że we Wrocławiu w obszarze nowoczesnych usług biznesowych pracuje ponad 45 tys. osób, a w ciągu ostatnich dwóch lat powstało ponad 10 tys. nowych miejsc pracy. "Pod tym względem Wrocław jest na 3. miejscu w Polce” - dodała prezes.
Siedziba nowej spółki mieści się w niedawno ukończonym biurowcu Retro Office House w centrum Wrocławia. (PAP)
Zobacz także
O wyłączeniu polskiej Wikipedii zdecydowało ok. 30 osób, w dniu protestu
2018-07-14, 10:13Inicjatorem dyskusji nad wyłączeniem 4 lipca polskiej Wikipedii był prof. Dariusz Jemielniak. Decyzję podjęło tego samego niespełna 30 osób. To tempo nie spodobało się społeczności Wikipedii; rozgorzała dyskusja o tym, jak reagować… Czytaj dalej »
Będzie współpraca w obszarze nauk biomedycznych pomiędzy Polską i USA
2018-07-09, 20:50Minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisze 13 lipca z sekretarzem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA, Alexem Azarem, porozumienie o dwustronnej współpracy Stanów Zjednoczonych i Polski w obszarze nauk biomedycznych - poinformował… Czytaj dalej »
Warszawa, Poznań i Kraków najczęściej atakowanymi przez hakerów miastami w Polsce
2018-07-07, 14:30Warszawa, Poznań i Kraków znalazły się na liście najczęściej atakowanych przez hakerów miast w Polsce - wynika z wyliczeń firmy F-Secure. Zgromadzone przez firmę dane nie wskazują, jakie konkretnie podmioty i instytucje są celem… Czytaj dalej »
Archeolog znalazł w przedwojennej prasie informacje nt. nieznanych wykopalisk
2018-07-05, 08:54Nie tylko w czasie wykopalisk czy w muzealnych zbiorach można dokonać odkryć archeologicznych, ale również w... gazetach. W przedwojennej prasie tylko z niewielkiej części Ziem Odzyskanych naukowiec natknął się na opisy wielu nieznanych… Czytaj dalej »
MKiDN: rząd nie akceptuje żadnych rozwiązań ograniczających wolność słowa w internecie
2018-07-03, 10:09Polski rząd nie akceptuje żadnych rozwiązań ograniczających wolność słowa w internecie - podkreśla MKiDN. Polska nie poparła dyrektywy KE o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym, ale wraz z innymi krajami, zaproponowała… Czytaj dalej »