"Żywe laboratoria" w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym
"Żywe laboratoria" i warsztaty na czterech tysiącach metrów kwadratowych. W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym powstanie hala dla innowacyjnych firm.
Co się w hali dla innowacyjnych firm? "Pomieszczenia służące do demonstracji usług produktów SE LIVE LAB, czyli żywe laboratoria gdzie producenci będą mogli spotkać się z użytkownikami. Mamy takie przykłady w Gdyni, gdzie producent spotkał się z użytkownikiem branży energetycznej, użytkownicy domowi mogli testować różną politykę cenową jak i sam system zarządzania energią w swoich domach" - mówi Katarzyna Delbowska, dyrektor Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
"Impuls wyszedł od firm, które realizują projekty we współpracy z zagranicą" - mówi Andrzej Półgrabski, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
"Chcemy umożliwić małym i średnim firmom, żeby uczestniczyły w tym procesie, tzn. żeby mogły w tym budynku rozwijać swoje nowe produkty, testować te produkty, żeby mieli szansę się rozwijać. Takie zapotrzebowanie wychodzi także z rynku pracy, ponieważ młodzi ludzie chcą uczestniczyć w takich innowacyjnych projektach" - podkreśla prezes Andrzej Półgrabski.
Oprócz hali dla innowacyjnych firm ma powstać również biurowiec o powierzchni około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Obydwa budynki znajdą się po południowej stronie biurowca Idea Przestrzeń Biznesu. Cały kompleks może powstać do 2020 roku.
Warunkiem przystąpienia do projektu było znalezienie partnera. To się udało - część hali jest już wynajęta przez firmę z branży medycznej, która będzie testowała tam swoje produkty. Na resztę Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny poszukuje najemców.
Zobacz także
Gowin: astronomia będzie osobną dyscypliną nauki
2018-09-20, 13:23W czwartek(20.09) szef resortu nauki Jarosław Gowin podpisał rozporządzenie dot. dyscyplin nauki i sztuki. Przewiduje ono, że będą 44 dyscypliny naukowe i 3 artystyczne. 'To fundamentalna zmiana w sposobie uprawiania nauki w Polsce'… Czytaj dalej »
Maszyna szyfrująca Enigma trafi do Muzeum Historii Polski
2018-09-12, 12:33Oryginalna niemiecka maszyna szyfrująca Enigma, której kod złamali polscy matematycy zostanie zakupiona i trafi na wystawę stałą w Muzeum Historii Polski. Środki na ten cel podarowała stołecznej placówce amerykańska firma technologiczna… Czytaj dalej »
Sukces naukowców z UMK
2018-08-29, 16:00Dwa wynalazki stworzone przez naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zdobyły nagrody podczas Międzynarodowych Targów Designu oraz Innowacyjności JIDE w Japonii (Japan Design & Invention Expo - JIDE 2018). Prezentacja innowacyjnych… Czytaj dalej »
Pilotaż nowej sieci 5G zacznie się jeszcze w tym roku w Łodzi
2018-08-26, 11:30Pilotaż nowej technologii, umożliwiający szybki rozwój polskiej gospodarki, zacznie się jeszcze w tym roku w Łodzi - zadeklarowała w czwartek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Minister inwestycji i rozwoju… Czytaj dalej »
Wrocławscy naukowcy pracują nad alternatywną dla GMO metodą modyfikacji roślin
2018-08-21, 08:49Wrocławscy naukowcy pracują nad stworzeniem alternatywnej dla GMO metody modyfikacji roślin. Metodami epigenetycznymi chcą wyhodować m.in. len dający większe plony i odporny na choroby. Czytaj dalej »