Powraca wystawa "Kalejdoskop" w Młynie Wiedzy w Toruniu
Wystawa "Kalejdoskop" ponownie otwarta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Instytucja przygotowała także towarzyszącą ekspozycji ścieżkę zwiedzania dla dzieci i młodzieży - na 30 stanowiskach prezentowane będą elementy optyki geometrycznej.
"Ekspozycja wraca do naszego centrum po dwóch latach, co jest odpowiedzią na liczne prośby nauczycieli. Pamiętają ją jako niezwykle cenną edukacyjnie. Po pierwsze ze względu na prezentowana tematykę - elementy optyki geometrycznej, a po drugie ze względu na sposób przekazu w postaci interaktywnej lekcji - ścieżki edukacyjnej" - podkreśliła dyrektorka CN Młyn Wiedzy Monika Wiśniewska.
"Kalejdoskop" stanowi 30 stanowisk, na których dzieci i młodzież będą mogli zobaczyć m.in. wielki kalejdoskop, labirynt świetlny złożony z elementów optycznych - zwierciadeł, soczewek, pryzmatów, a także lustrzane mozaiki i wykonać przygotowane przez pomysłodawców ekspozycji zadania zręcznościowe.
Wystawa ma wspomagać nauczanie fizyki w szkołach, a także rozwijać wśród młodzieży logiczne myślenie oraz umiejętność pracy w grupie. Towarzyszące ekspozycji ścieżki edukacyjne są podzielone na cztery poziomy adresowane do uczniów klas 1-3, 4-6 szkoły podstawowej, klasy 7 "podstawówki" oraz 2-3 gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
"Taki sposób zwiedzania wystawy pozwala maksymalnie zmotywować uczniów do pracy. Ścieżki umożliwiają pracę samodzielną, w małym zespole, pełną odkryć i poszukiwań zarazem. Dzięki wprowadzonemu elementowi rywalizacji, zwiedzający są maksymalnie zmotywowani do rozwiązywania zadań" - wyjaśniła kierowniczka działu naukowo-dydaktycznego Młyna Wiedzy Katarzyna Przegiętka.
Organizatorzy podkreślają, że wąski zakres tematyczny wystawy ma na celu uzyskanie trwałego i realnego efektu poznawczego. Dobra zabawa nie musi ich zdaniem oznaczać rozpraszania uwagi odbiorcy. Chętni będą mogli odwiedzać ekspozycję do końca 2018 roku. (PAP i inf. własne)
Zobacz także
KE nakłada na Google karę za praktyki dotyczące Androida
2018-07-18, 20:20KE poinformowała o nałożeniu na Google kary w wysokości 4,34 mld euro za łamanie unijnych przepisów antymonopolowych na rynku systemów operacyjnych, wykorzystywanych m.in. przez smartfony. Amerykański koncern zapowiedział odwoła… Czytaj dalej »
O wyłączeniu polskiej Wikipedii zdecydowało ok. 30 osób, w dniu protestu
2018-07-14, 10:13Inicjatorem dyskusji nad wyłączeniem 4 lipca polskiej Wikipedii był prof. Dariusz Jemielniak. Decyzję podjęło tego samego niespełna 30 osób. To tempo nie spodobało się społeczności Wikipedii; rozgorzała dyskusja o tym, jak reagować… Czytaj dalej »
Będzie współpraca w obszarze nauk biomedycznych pomiędzy Polską i USA
2018-07-09, 20:50Minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisze 13 lipca z sekretarzem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA, Alexem Azarem, porozumienie o dwustronnej współpracy Stanów Zjednoczonych i Polski w obszarze nauk biomedycznych - poinformował… Czytaj dalej »
Warszawa, Poznań i Kraków najczęściej atakowanymi przez hakerów miastami w Polsce
2018-07-07, 14:30Warszawa, Poznań i Kraków znalazły się na liście najczęściej atakowanych przez hakerów miast w Polsce - wynika z wyliczeń firmy F-Secure. Zgromadzone przez firmę dane nie wskazują, jakie konkretnie podmioty i instytucje są celem… Czytaj dalej »
Archeolog znalazł w przedwojennej prasie informacje nt. nieznanych wykopalisk
2018-07-05, 08:54Nie tylko w czasie wykopalisk czy w muzealnych zbiorach można dokonać odkryć archeologicznych, ale również w... gazetach. W przedwojennej prasie tylko z niewielkiej części Ziem Odzyskanych naukowiec natknął się na opisy wielu nieznanych… Czytaj dalej »