Na targach w Hanowerze polską technologię promować będzie specjalny spot
Spot przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Agencję Rozwoju Przemysłu ma podczas rozpoczynających się targów przemysłowych w Hanowerze przybliżać polskie sukcesy w zakresie nowych technologii. Prezentuje on osiem firm, wykorzystujących m.in. energię odnawialną.
Spot rozpoczyna scena na Politechnice Warszawskiej, pokazująca studentów dyskutujących o nowych technologiach. Jak podkreślają autorzy materiału to nie przypadek - bo właśnie kształcenie specjalistów, badania, otwartość na nowe dziedziny - czyli kapitał ludzki jest podstawą każdej innowacji.
Następnie zaprezentowano różne sektory polskiej gospodarki. Na poszczególnych ujęciach przedstawiono i krótko opisano produkty, wyróżniające je cechy, ich zastosowanie, jak i producentów.
Na filmie można m.in. zobaczyć detektory podczerwieni Vigo System wykorzystywane w medycynie, technice wojskowej i pracach badawczych, a także systemy informatyczne i inżynierskie tworzone przez Transition Technologies. Zaprezentowano też kask i okulary wirtualnej rzeczywistości, podkreślając, że uchwycone przez nie obrazy można drukować w 3D. W tej części materiału prezentowana jest firma Zortrax, producent systemu do druku 3D.
Spot ma przedstawiać rozwój oparty na nowoczesnych technologiach, z wykorzystaniem m.in. energii odnawialnej. Duża jego część poświęcona jest m.in. polskim pojazdom elektrycznym i panelom fotowoltaicznym stosowanym do ocieplania budynków.
W materiale można zobaczyć autobusy firmy Solaris, w tym uznany za najlepszy autobus miejski 2017 r. Solaris Urbino 12 electric. Pokazane zostały też dwa ciągniki Ursusa - m.in. największy model; oraz pojazdy elektryczne Melex.
Autorzy materiału prezentują także firmę ML System specjalizującą się w panelach fotowoltaicznych, które dzięki wykorzystaniu energii słonecznej ocieplają budynki.
"Zaufaj jakości i przekraczaj granice. Smart means Poland" - spot kończą ujęcia panoramy PKN Orlen – jak podkreślają autorzy materiału - lidera wśród przedsiębiorstw petrochemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Targi przemysłowe w Hanowerze otwarto w niedzielę. W uroczystości wzięły udział premier Beata Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel. W poniedziałek otwarte zostanie polskie stoisko. Na około 1,2 tys. metrów kwadratowych zaprezentuje się 10 polskich firm.
W Hanowerze obok szefowej rządu są też wicepremierzy: minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin. Morawiecki weźmie udział m.in. w podpisaniu umów pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami.(PAP)
Zobacz także
Raport: Przybywa ukierunkowanych cyberataków
2018-02-27, 17:57Specjaliści obserwują rosnąca liczbę ukierunkowanych cyberataków mających na celu wyłudzenie pieniędzy. Pretekstem do wyłudzeń może się stać w przyszłości również rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) - wynika… Czytaj dalej »
Tomografy optyczne tworzone na UMK pomogą w rozwoju okulistyki
2018-02-12, 10:07Nowa generacja tomografów optycznych, którą stworzyli naukowcy z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu, pozwoli na rozwój okulistyki. Czułość i dokładność tych urządzeń może być pomocna m.in. w trakcie… Czytaj dalej »
Polski programista w zespole, który wystrzelił najpotężniejszą rakietę na świecie
2018-02-12, 10:03Polski programista Tomasz Czajka pracował na systemami sterowania firmy SpaceX, która wystrzeliła we wtorek w kosmos najpotężniejszą na świecie rakietę - Falcon Heavy - informuje na swojej stronie internetowej Polskie Towarzystwo … Czytaj dalej »
![](public/info/2018/thumb_480_0/2018-02-07_1518005781.jpg)
Wystrzelono w kosmos najpotężniejszą na świecie rakietę Falcon Heavy
2018-02-07, 12:51Najpotężniejsza na świecie rakieta Falcon Heavy prywatnej amerykańskiej firmy SpaceX pierwszy raz w historii wystartowała z powodzeniem we wtorek z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie. Na pokładzie maszyny jest sportowy samochód… Czytaj dalej »
YouTube przeprosił za błędy w tłumaczeniu wystąpienia premiera Morawieckiego ws. noweli o IPN
2018-02-03, 11:07Serwis YouTube przeprosił za błędy w tłumaczeniu telewizyjnego wystąpienia premiera Mateusza Mazowieckiego na temat nowelizacji ustawy o IPN, które zmieniły sens jego wypowiedzi. Czytaj dalej »