Międzynarodowe Seminarium na UTP w Bydgoszczy
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Kcynia organizatorami odbywającego się dzisiaj Międzynarodowego Seminarium inicjującego powstanie "RCI – Przestrzeni Innowacyjnych Technologii Jana Czochralskiego", z udziałem laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki – prof. Klausa von Klitzinga.
Jak powiązać ściślej pracę naukowców, innowacyjność z potrzebami praktyki, przemysłu i przy tym mechanizmów finansowania? Czy będzie tym "RCI - Przestrzeń Innowacyjnych Technologii" Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, której patronem jest znakomity uczony z pierwszej połowy XX wieku, pochodzący z Kcyni Jan Czochralski?
Temu właśnie poświęcone jest Międzynarodowe Seminarium odbywające się w Auli Novum bydgoskiego UTP, zorganizowane z inicjatywy prorektora tej uczelni, prof. Adama Gadomskiego.
Wydarzenie ma na celu promowanie postawy prof. Jana Czochralskiego - bycia innowacyjnym i odważnym w proponowaniu światu nowoczesnych technologii i rozwiązań naukowo-badawczych.
W seminarium na bydgoskim UTP biorą udział światowej klasy specjaliści, w tym laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki - prof. Klaus von Klitzing z Instytutu Maxa Plancka w Stuttgarcie.
Zobacz także
Polski tani test wykrywający 70 genów odpowiedzialnych za nowotwory
2017-11-27, 16:44Polscy specjaliści jako pierwsi na świcie opracowali oparte na sekwencjonowaniu genomowym tanie testy wykrywające większą podatność na nowotwory złośliwe - poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie. Czytaj dalej »
Przewlekła białaczka szpikowa stała się chorobą wyleczalną
2017-11-24, 19:00Przewlekła białaczka szpikowa, na którą jeszcze 20 lat temu chorzy umierali w przeciągu kilku lat, stała się chorobą przewlekłą, a nawet wyleczalną. Dyskutują o tym eksperci podczas Śląskich Debatach Hematologicznych, trwających… Czytaj dalej »
Badania naukowca z UMK mogą zmienić chronologię epoki brązu
2017-11-17, 10:53Wybuch wulkanu Thera, który zniszczył kulturę minojską i zmienił klimat, mógł nastąpić wcześniej, niż sądzono - uważa naukowiec z Torunia. Jego badania mogą zmienić chronologię epoki brązu kolebki naszej cywilizacji - wschodniego… Czytaj dalej »
Poeta z drukarki 3D zasiądzie na ławce przy rektoracie bielskiej ATH
2017-11-08, 17:37Bielszczanie wyłonią mistrza słowa, którego postać - stworzona dzięki technologii druku 3D - zasiądzie na ławce na Skwerze Poetów otwartym w środę na terenie bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej - powiedziała rzecznik uczelni… Czytaj dalej »
Nowy sprzęt toruńskiej straży miejskiej do badania jakości powietrza
2017-11-07, 17:04Dron do mierzenia zanieczyszczeń, specjalne auto do odczytu pomiarów i 10 mobilnych stacji badawczych. Toruń jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza własny system badawczy do walki ze smogiem. Operatorem sprzętu jest Straż Miejska. Czytaj dalej »