Międzynarodowe Seminarium na UTP w Bydgoszczy
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Kcynia organizatorami odbywającego się dzisiaj Międzynarodowego Seminarium inicjującego powstanie "RCI – Przestrzeni Innowacyjnych Technologii Jana Czochralskiego", z udziałem laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki – prof. Klausa von Klitzinga.
Jak powiązać ściślej pracę naukowców, innowacyjność z potrzebami praktyki, przemysłu i przy tym mechanizmów finansowania? Czy będzie tym "RCI - Przestrzeń Innowacyjnych Technologii" Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, której patronem jest znakomity uczony z pierwszej połowy XX wieku, pochodzący z Kcyni Jan Czochralski?
Temu właśnie poświęcone jest Międzynarodowe Seminarium odbywające się w Auli Novum bydgoskiego UTP, zorganizowane z inicjatywy prorektora tej uczelni, prof. Adama Gadomskiego.
Wydarzenie ma na celu promowanie postawy prof. Jana Czochralskiego - bycia innowacyjnym i odważnym w proponowaniu światu nowoczesnych technologii i rozwiązań naukowo-badawczych.
W seminarium na bydgoskim UTP biorą udział światowej klasy specjaliści, w tym laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki - prof. Klaus von Klitzing z Instytutu Maxa Plancka w Stuttgarcie.
Zobacz także

Chcą promować sektor kosmiczny w Polsce oraz łączyć biznes i naukę
2021-03-16, 21:15W Toruniu powstała Polska Fundacja Przemysłu Kosmicznego. Ma rozwijać sektor kosmiczny w Polsce, tworzyć dla niego rozwiązania prawne i kształcić przyszłe kadry. Czytaj dalej »

Roje dronów nad naszymi głowami. To przyszłość, choć prace już trwają [wideo]
2021-03-16, 15:10Roje dronów na polskim niebie - nad tym m.in. pracuje się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Badania UMK: pancerze żuków pustynnych to cud natury, który trzeba skopiować
2021-03-06, 11:50Chemicy z UMK w Toruniu pracują nad membranami, które będą lepiej transportować wodę i zatrzymywać sole i oraz zanieczyszczenia. Punktem wyjścia były badania chrząszcza pustynnego, który potrafi jednocześnie zbierać i odpychać… Czytaj dalej »

Trawa? Nie taka prosta sprawa! Naukowcy z UTP pracują nad trawą idealną
2021-03-01, 13:49Intensywnie zielona, odporna na suszę, choroby, szkodniki i deptanie - bydgoscy naukowcy opracowują „trawę przyszłości'. Nowa odmiana powstaje na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Trawa zostanie zmodyfikowana biologicznie… Czytaj dalej »

Bydgoski UTP coraz bliżej politechniki. Wniosek uczelni pozytywnie ocenia MEN
2021-02-26, 19:04- Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy spełnia wymogi formalne, aby przemianować go na Politechnikę Bydgoską. Jesteśmy przekonani, że projekt uzyska zgodę większości parlamentarnej i prezydenta Andrzeja Dudy - powiedział Przemysław… Czytaj dalej »