Międzynarodowe Seminarium na UTP w Bydgoszczy
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Kcynia organizatorami odbywającego się dzisiaj Międzynarodowego Seminarium inicjującego powstanie "RCI – Przestrzeni Innowacyjnych Technologii Jana Czochralskiego", z udziałem laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki – prof. Klausa von Klitzinga.
Jak powiązać ściślej pracę naukowców, innowacyjność z potrzebami praktyki, przemysłu i przy tym mechanizmów finansowania? Czy będzie tym "RCI - Przestrzeń Innowacyjnych Technologii" Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, której patronem jest znakomity uczony z pierwszej połowy XX wieku, pochodzący z Kcyni Jan Czochralski?
Temu właśnie poświęcone jest Międzynarodowe Seminarium odbywające się w Auli Novum bydgoskiego UTP, zorganizowane z inicjatywy prorektora tej uczelni, prof. Adama Gadomskiego.
Wydarzenie ma na celu promowanie postawy prof. Jana Czochralskiego - bycia innowacyjnym i odważnym w proponowaniu światu nowoczesnych technologii i rozwiązań naukowo-badawczych.
W seminarium na bydgoskim UTP biorą udział światowej klasy specjaliści, w tym laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki - prof. Klaus von Klitzing z Instytutu Maxa Plancka w Stuttgarcie.
Zobacz także
Mgła i płynące rzeki azotowego lodu na Plutonie
2015-07-25, 10:52Naukowcy z NASA opublikowali w piątek nowe zdjęcia planety Pluton nadesłane przez sondę New Horizons, które nie przestają zadziwiać. Widać na nich rozległe strefy mgły w atmosferze i stosunkowo młode 'rzeki' azotowego lodu. Czytaj dalej »

Jak wytropić nawałnicę wiedzą Polscy Łowcy Burz
2015-07-24, 11:08Co roku w Polsce jest średnio od 15 do 35 dni z burzami. Jak je namierzyć wiedzą Polscy Łowcy Burz - pasjonaci, którzy popularyzują wiedzę o niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych. Czytaj dalej »
Naukowcy z NASA odkryli podobną do Ziemi planetę
2015-07-24, 08:03Przy użyciu teleskopu Keplera naukowcy z NASA odkryli najbardziej przypominającą Ziemię planetę, z dotąd obserwowanych, poza Układem Słonecznym, która potencjalnie nadawałaby się do zamieszkania. Planeta nazwana Kepler-452b jest… Czytaj dalej »
46 lat od pierwszego "małego kroku" człowieka na Księżycu
2015-07-21, 17:0346 lat temu o godz. 4.56 czasu polskiego 21 lipca 1969 r. Neil Armstrong, jako pierwszy człowiek postawił stopę na Księżycu. Wraz z drugim astronautą Edwinem Aldrinem spędzili na powierzchni Srebrnego Globu ponad 21 godz., z czego 2,5… Czytaj dalej »
"Zeskanowano" dolinę Biebrzy, by pomagać przyrodzie
2015-07-16, 09:47Rozpoznanie zagrożeń dla przyrody doliny Biebrzy ma być głównym efektem zbieranych w lipcu przez Biebrzański Park Narodowy materiałów m.in. ze skaningu terenu wykonanego z samolotów. Czytaj dalej »