Uber uruchamia w Warszawie aplikację umożliwiającą zamawianie posiłku
Amerykański koncern Uber uruchomił we wtorek w Warszawie aplikację, która umożliwia zamawianie posiłków z dostawą na terenie miasta. Stolica Polski jest dziesiątym miastem w Europie i pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym dostępna jest ta usługa.
"Cieszy nas, że możemy zaoferować warszawiakom możliwość dostarczenia jedzenia z ich ulubionych restauracji (...). Użytkownicy aplikacji już od dziś mogą zamawiać jedzenie z więcej niż 150 warszawskich lokali, co ważne - ponad 50 proc. z nich nie oferowało wcześniej możliwości dowozu. UberEATS jest dla nich szansą na dotarcie do nowej grupy klientów - kilkuset tysięcy użytkowników aplikacji - oraz lepsze wykorzystanie zasobów poza godzinami szczytu" - powiedział PAP dyrektor UberEATS w Polsce Krzysztof Radoszewski.
Jak przypomniał, "Polska jest dla Ubera trzecim rynkiem w Europie" i dlatego firma planuje "dynamicznie rozwijać tu naszą platformę e-commerce". "UberEATS jest kluczowym elementem tych planów" - tłumaczył.
Aplikacja korzysta z platformy cyfrowej i sieci współpracujących z nią dostawców, by w umożliwić zamówienie posiłku z wybranej restauracji - tłumaczą przedstawiciele koncernu, zwracając uwagę na podobieństwo w jej działaniu do funkcjonowania podstawowej usługi Ubera, czyli przewozu osób. UberEATS jest dostępna na urządzenia systemami mobilnymi iOS i Android.
Jak zwrócono uwagę, posiłki można zamawiać tylko z restauracji znajdujących się w określonej odległości od miejsca, w którym jest zamawiający. Dodatkowo, aplikacja umożliwia śledzenie statusu zamówienia i trasy kuriera, a po każdym zamówieniu użytkownik ocenia w aplikacji jakość posiłku i dostawy.
UberEATS jest dostępny w ponad 60 miastach w więcej niż 20 krajach. (PAP)
Zobacz także
Wirus Regin od lat szpieguje rządy, firmy i osoby prywatne
2014-11-24, 11:49O wykryciu bardzo groźnego wirusa komputerowego poinformowała firma Symantec, zajmująca się problematyką bezpieczeństwa w sieci. Nazywa się Regin i od kilku lat szpieguje rządy, ośrodki naukowo-badawcze, linie lotnicze, firmy telekomunikacyjne… Czytaj dalej »
Europejska Agenda Cyfrowa - jeden z siedmiu filarów strategii rozwoju UE
2014-11-23, 11:55Europejska Agenda Cyfrowa (EAC) to przyjęty przez UE plan rozwoju sektora ICT do roku 2020 r. Jednym z jej celów jest powszechny dostęp do szerokopasmowego internetu, zatem wypływ na jej realizację w Polsce będzie miała ogłoszona przez… Czytaj dalej »
Kompetencje komputerowe polskich gimnazjalistów w czołówce światowej
2014-11-20, 12:59Polscy uczniowie II klas gimnazjów mają kompetencje komputerowe porównywalne z rówieśnikami z Norwegii, Danii, Australii, Kanady i Korei Południowej. Najlepsi okazali się Czesi - wynika z Międzynarodowego Badania Kompetencji Komputerowych… Czytaj dalej »
NInA udostępniła online nagrania przybliżające obrady Okrągłego Stołu
2014-11-17, 17:41Niepublikowane wcześniej nagrania z archiwów Video Studio Gdańsk i polskiej sekcji RFI poświęcone obradom Okrągłego Stołu zostały w poniedziałek udostępnione przez Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) na www.ninateka.pl. Czytaj dalej »
Już ponad 3 tysiące miast na świecie funkcjonuje w technologii "smart"
2014-11-14, 08:20Już ponad 3 tysiące miast na świecie wykorzystują nowoczesne technologie po to, by ich mieszkańcom żyło się wygodniej i zdrowiej, a środowisko naturalne w ich otoczeniu było maksymalnie chronione. Takie ośrodki określa się mianem… Czytaj dalej »