Aplikacja "Czas na Bydgoszcz"
Historię bydgoskiego Starego Miasta i Śródmieścia można poznać dzięki aplikacji mobilnej "Czas na Bydgoszcz" - multimedialnemu przewodnikowi z elementami gry miejskiej.
- W każdym miejscu, które odwiedzamy przenosimy się w czasie - od jego początków do współczesności. Wiele z archiwalnych fotografii to prawdziwe rarytasy, bo przecież nie wszystkie pokazujemy na wystawach - powiedziała Anna Nadolska z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, na którego zlecenie powstała aplikacja.
Aplikacja to nie tylko nietypowy przewodnik po mieście, ale także gra miejska.
- Po przejściu dłuższego odcinka trasy pojawia się w aplikacji zadanie podsumowujące. Takich zadań jest 12. Za każde zadanie przyznawane są punkty. Podsumowanie można przesłać na stronę muzeum, gdzie funkcjonuje ranking użytkowników aplikacji - dodaje Dariusz Leśniewski.
W aplikacji umieszczono plany miasta, plakaty, reklamy, ogłoszenia, obrazy i przedmioty oraz dokumenty, a także informacje prasowe, wspomnienia czy fragmenty tekstów źródłowych. Pojawią się dawne nazwy ulic i placów. Całość uatrakcyjnią filmy z wypowiedziami ekspertów, fragmenty utworów muzycznych oraz spoty radiowe komentujące wydarzenia społeczno-kulturalne Bydgoszczy.
Aplikację "Czas na Bydgoszcz" można ściągnąć za darmo ze strony Muzeum Okręgowego imienia Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy lub bezpośrednio ze sklepu Google
Play. Jest dostępna na urządzenia z systemem Android w wersji angielskiej, a także dla niedowidzących i słabo słyszących.
Stworzenie aplikacji "Czas na Bydgoszcz" dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra".
Zobacz także
24-godzinny Huuuge Game Jam w Bibliotece UKW
2016-11-20, 20:19Przez 24 godziny w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powstawały gry. Huuuge Game Jam, przyciągnął prawie setkę doświadczonych i początkujących twórców. Czytaj dalej »
W warszawskim laboratorium powstał latający robot-zapylacz
2016-11-17, 08:42B-Droid nie zbiera nektaru i nie wytwarza miodu, nie do końca można go więc nazwać robopszczołą. To jednak pierwsze na świecie autonomiczne urządzenie latające, które może zapylać rośliny - mówi w rozmowie z PAP twórca urządzenia… Czytaj dalej »
Olsztyńscy naukowcy zbudowali urządzenie badające, jak oddychamy
2016-11-13, 16:52Nieprawidłowe oddychanie jest przyczyną wielu chorób m.in. nadciśnienia tętniczego. Olsztyńscy naukowcy zbudowali analizator przeznosowego i przezustnego przepływu powietrza, który pokazuje, jak oddychamy. Czytaj dalej »
Eksperci: im mocniej obniżymy poziom cholesterolu, tym lepiej
2016-11-08, 18:46Statyny przedłużają życie i powinny być stosowane w maksymalnych dawkach, bo im mocniej obniżymy poziom cholesterol we krwi, tym lepiej - oceniała w poniedziałek na śniadaniu prasowym w Warszawie prof. Marlena Broncel z Uniwersytetu… Czytaj dalej »
Muzea i centra nauki 10 listopada po raz pierwszy obchodzą swój dzień
2016-11-07, 08:1729 polskich centrów nauki i placówek popularyzujących naukę przygotowało specjalne atrakcje z okazji pierwszego Międzynarodowego Dnia Muzeów i Centrów Nauki, który odbędzie się 10 listopada. Na uczestników czekają interaktywne… Czytaj dalej »