Aplikacja "Czas na Bydgoszcz"
Historię bydgoskiego Starego Miasta i Śródmieścia można poznać dzięki aplikacji mobilnej "Czas na Bydgoszcz" - multimedialnemu przewodnikowi z elementami gry miejskiej.
- W każdym miejscu, które odwiedzamy przenosimy się w czasie - od jego początków do współczesności. Wiele z archiwalnych fotografii to prawdziwe rarytasy, bo przecież nie wszystkie pokazujemy na wystawach - powiedziała Anna Nadolska z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, na którego zlecenie powstała aplikacja.
Aplikacja to nie tylko nietypowy przewodnik po mieście, ale także gra miejska.
- Po przejściu dłuższego odcinka trasy pojawia się w aplikacji zadanie podsumowujące. Takich zadań jest 12. Za każde zadanie przyznawane są punkty. Podsumowanie można przesłać na stronę muzeum, gdzie funkcjonuje ranking użytkowników aplikacji - dodaje Dariusz Leśniewski.
W aplikacji umieszczono plany miasta, plakaty, reklamy, ogłoszenia, obrazy i przedmioty oraz dokumenty, a także informacje prasowe, wspomnienia czy fragmenty tekstów źródłowych. Pojawią się dawne nazwy ulic i placów. Całość uatrakcyjnią filmy z wypowiedziami ekspertów, fragmenty utworów muzycznych oraz spoty radiowe komentujące wydarzenia społeczno-kulturalne Bydgoszczy.
Aplikację "Czas na Bydgoszcz" można ściągnąć za darmo ze strony Muzeum Okręgowego imienia Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy lub bezpośrednio ze sklepu Google
Play. Jest dostępna na urządzenia z systemem Android w wersji angielskiej, a także dla niedowidzących i słabo słyszących.
Stworzenie aplikacji "Czas na Bydgoszcz" dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra".
Zobacz także
Wchodzi w życie ustawa o Polskiej Agencji Kosmicznej
2015-02-07, 12:29Badanie przestrzeni kosmicznej i wykorzystywanie wyników tych badań dla rozwijania technologii kosmicznych, a także dla celów naukowych, przemysłowych, obronnych i bezpieczeństwa państwa ma umożliwić wchodząca w sobotę w życie… Czytaj dalej »
Prawdziwie zielony prąd wprost z rośliny
2015-02-07, 10:17Rośliny mogą się okazać niewielkimi elektrowniami, z których można uzyskiwać prąd. Polscy naukowcy chcą go wydobyć za pomocą nanocząstek i przyczepionej do liścia przezroczystej elektrody. Jako pierwsze prąd dostarczą tytoń… Czytaj dalej »
Halicki: przełamaliśmy impas w zapewnieniu dostępu do szybkiego internetu
2015-02-05, 18:17Przełamaliśmy impas w zapewnieniu Polakom dostępu do szybkiego internetu - mówił szef MAC Andrzej Halicki, podsumowując dotychczasowe postępy w budowie sieci szerokopasmowych. Dotąd powstało ich ponad 17 tys. km, a do końca trzeciego… Czytaj dalej »
Nowy mikrokomputer Raspberry Pi ma szybszy procesor i więcej pamięci
2015-02-03, 11:01Brytyjska fundacja Raspberry zaprezentowała nowy mikrokomputer, który według zapowiedzi producenta będzie sześciokrotnie szybszy od poprzednika, utrzymując jego cenę. Raspberry Pi 2 Model B ma obsługiwać także najnowszy system Microsoftu… Czytaj dalej »
Haker opracował darmowe narzędzie do walki z profilowanymi reklamami
2015-02-02, 08:24AdNauseam, czyli rozszerzenie przeglądarki Firefox pozwalające zwiększyć anonimowość użytkowników internetu, pokazał w Berlinie haker-artysta Daniel C. Howe. Narzędzie ukrywa reklamy, generując jednocześnie w tle tysiące losowych… Czytaj dalej »