Twitter łagodzi limit 140 znaków w wiadomościach
Limit obowiązujący przy komponowaniu tweetów nadal będzie wynosił 140 znaków, ale Twitter nie będzie już wliczał do niego załączników - takich jak pliki wideo i zdjęcia - czy cytowanych wiadomości, poinformował serwis mikroblogowy.
Medialne załączniki - takie jak zdjęcia, pliki wideo, GIF-y i cytowane tweety - nie będą wliczane do 140-znakowego limitu, ale linki nadal tak.
Branżowy portal The Verge dodaje, że Twitter testuje również nowy sposób odpowiadania na wiadomości, który pozwoli na pominięcie w limicie znaków nazw użytkowników, do których skierowana jest odpowiedź. Z GIF-a udostępnionego przez serwis wynika, że w przypadku odpowiedzi skierowanej do większej liczby osób w limicie znaków nie będzie uwzględniana nazwa żadnego z adresatów.
Jak pisze agencja dpa, złagodzenie podstawowego wymogu przy komponowaniu wiadomości to znak, że Twitter w bezkompromisowej walce o internautę chce dać swoim użytkownikom większe pole do manewru. Zmiany te - podkreśla The Verge - były oczekiwane od dawna. Firma pracowała nad nimi od roku, rozważając nawet możliwość tworzenia tweetów o długości do 10 tys. znaków; z pomysłu zrezygnowano, uznając, że nie byłby zgodny z naturą serwisu, skupionego na zwięzłych komunikatach.
Założyciel Twittera Jack Dorsey mówił niedawno, że w rozwijaniu serwisu chce większy nacisk położyć na treści wideo. Ma to pomóc Twitterowi wyjść z kryzysu - liczący ponad 10 lat serwis ma ok. 300 mln użytkowników i ich liczba zwiększa się bardzo powoli.
Konkurent Twittera, Facebook, z którego korzysta 1,6 mld osób, również stawia na treści wideo i transmisje wideo na żywo (live streaming). Na tym polu Twitter jest obecny dzięki swojej aplikacji Periscope.(PAP)
Zobacz także
Zmarł kosmonauta Borys Morukow
2015-01-02, 11:55W noworoczną noc, w wieku 64 lat, zmarł kosmonauta Boris Morukow, uczestnik jednego lotu kosmicznego w 2000 roku, misji STS-106 wahadłowca Atlantis, w 2010 roku szef eksperymentu 'Mars 500', najdłuższej symulacji lotu na Czerwoną Pl… Czytaj dalej »
Naukowcy ozłocą grafen za pomocą... bakterii
2014-12-30, 13:27Połączenie grafenu i złota może dać zaskakujące rezultaty, mówią naukowcy, którzy pracują nad metodą łączenia obydwu materiałów. W bezpiecznym przeprowadzeniu tego procesu pomogą im bakterie. Efektem ich prac mogą być materiały… Czytaj dalej »
Top 10 firm branży Big Data
2014-12-29, 11:53IBM z przychodem 1,37 miliarda dolarów i Hewlett-Packard z przychodem na poziomie 869 milionów dolarów - to giganci w przechowywaniu i przetwarzaniu dużych zbiorów danych (Big Data), które stało się w ostatnich latach jedną z najszybciej… Czytaj dalej »
Najpopularniejsze gadżety technologiczne 2014: iPhone 6 na czele stawki
2014-12-29, 11:49iPhone 6, Samsung Galaxy S5 i Galaxy Note 4 najbardziej pożądanymi gadżetami 2014 roku - wynika z rankingu serwisu Yahoo Tech. Zestawienie opracowano na podstawie analizy zapytań wyszukiwarki tej firmy. Czytaj dalej »
Nowoczesne auta narażone na cybernetycznych włamywaczy
2014-12-27, 16:46Nowoczesne samochody naszpikowane elektroniką są podatne na włamania tak samo, jak telefony komórkowe, a z czasem będą jeszcze bardziej - ostrzega Edmund King, przewodniczący organizacji Automobile Association (AA), w wywiadzie dla… Czytaj dalej »