W 2017 r. bezpłatny internet we wszystkich placówkach Poczty Polskiej
W przyszłym roku we wszystkich własnych placówkach Poczty Polskiej będzie można korzystać z darmowego bezprzewodowego dostępu do internetu. Obecnie bezpłatne wi-fi udostępnia około 850 placówek pocztowych, często w niewielkich miejscowościach.
„Poczta Polska zdecydowanie wchodzi w epokę cyfryzacji. To przedsięwzięcia, które mają budować przyszłość i zaufanie obywateli do narodowego operatora pocztowego” - ocenił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. W piątek uczestniczył on w uruchomieniu dostępu do darmowego internetu w placówce pocztowej w Miechowie (woj. małopolskie).
Według niego rozwiązanie to ma szczególne znaczenie w małych miejscowościach, gdzie dostęp do internetu jest utrudniony. „Przez to, że Poczta Polska posiada tak wiele lokalizacji jest instytucją, do której obywatelom najłatwiej dotrzeć” - ocenił.
Adamczyk przypomniał, że Poczta Polska oferuje już ponad 40 usług dostępnych przez internet, w tym platformę Envelo umożliwiającą m.in. wysyłanie tradycyjnych i elektronicznych listów oraz pocztówek. Operator we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji przygotowuje kolejne rozwiązania, które ułatwią korzystanie z usług świadczonych przez państwo. Będą one skupione w portalu obywatel.gov.pl.
Grzegorz Kurdziel, członek zarządu PP powiedział PAP, że docelowo wszystkie 4,5 tys. własnych placówek PP będzie oferować bezpłatny dostęp do internetu. Co kwartał ma być włączanych do systemu 500 lokalizacji. „Jesteśmy zdeterminowani, żeby ten proces zakończył się w przyszłym roku” - zaznaczył.
Dostęp ma być jak najprostszy dla klientów, niewymagający logowania, a jedynie zaakceptowania regulaminu. Sygnał będzie obejmował placówki pocztowe, a niekiedy także ich najbliższą okolicę. „W Polsce nadal ponad 20 proc. społeczeństwa nie posiada dostępu do internetu. Nasze rozwiązanie wpisuje się w misję Poczty Polskiej i ma znaczenie szczególnie dla społeczności w małych miejscowościach” - ocenił Kurdziel. (PAP)
Zobacz także
Polski tani test wykrywający 70 genów odpowiedzialnych za nowotwory
2017-11-27, 16:44Polscy specjaliści jako pierwsi na świcie opracowali oparte na sekwencjonowaniu genomowym tanie testy wykrywające większą podatność na nowotwory złośliwe - poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie. Czytaj dalej »
Przewlekła białaczka szpikowa stała się chorobą wyleczalną
2017-11-24, 19:00Przewlekła białaczka szpikowa, na którą jeszcze 20 lat temu chorzy umierali w przeciągu kilku lat, stała się chorobą przewlekłą, a nawet wyleczalną. Dyskutują o tym eksperci podczas Śląskich Debatach Hematologicznych, trwających… Czytaj dalej »
Badania naukowca z UMK mogą zmienić chronologię epoki brązu
2017-11-17, 10:53Wybuch wulkanu Thera, który zniszczył kulturę minojską i zmienił klimat, mógł nastąpić wcześniej, niż sądzono - uważa naukowiec z Torunia. Jego badania mogą zmienić chronologię epoki brązu kolebki naszej cywilizacji - wschodniego… Czytaj dalej »
Poeta z drukarki 3D zasiądzie na ławce przy rektoracie bielskiej ATH
2017-11-08, 17:37Bielszczanie wyłonią mistrza słowa, którego postać - stworzona dzięki technologii druku 3D - zasiądzie na ławce na Skwerze Poetów otwartym w środę na terenie bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej - powiedziała rzecznik uczelni… Czytaj dalej »
Nowy sprzęt toruńskiej straży miejskiej do badania jakości powietrza
2017-11-07, 17:04Dron do mierzenia zanieczyszczeń, specjalne auto do odczytu pomiarów i 10 mobilnych stacji badawczych. Toruń jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza własny system badawczy do walki ze smogiem. Operatorem sprzętu jest Straż Miejska. Czytaj dalej »