W 2017 r. bezpłatny internet we wszystkich placówkach Poczty Polskiej
W przyszłym roku we wszystkich własnych placówkach Poczty Polskiej będzie można korzystać z darmowego bezprzewodowego dostępu do internetu. Obecnie bezpłatne wi-fi udostępnia około 850 placówek pocztowych, często w niewielkich miejscowościach.
„Poczta Polska zdecydowanie wchodzi w epokę cyfryzacji. To przedsięwzięcia, które mają budować przyszłość i zaufanie obywateli do narodowego operatora pocztowego” - ocenił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. W piątek uczestniczył on w uruchomieniu dostępu do darmowego internetu w placówce pocztowej w Miechowie (woj. małopolskie).
Według niego rozwiązanie to ma szczególne znaczenie w małych miejscowościach, gdzie dostęp do internetu jest utrudniony. „Przez to, że Poczta Polska posiada tak wiele lokalizacji jest instytucją, do której obywatelom najłatwiej dotrzeć” - ocenił.
Adamczyk przypomniał, że Poczta Polska oferuje już ponad 40 usług dostępnych przez internet, w tym platformę Envelo umożliwiającą m.in. wysyłanie tradycyjnych i elektronicznych listów oraz pocztówek. Operator we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji przygotowuje kolejne rozwiązania, które ułatwią korzystanie z usług świadczonych przez państwo. Będą one skupione w portalu obywatel.gov.pl.
Grzegorz Kurdziel, członek zarządu PP powiedział PAP, że docelowo wszystkie 4,5 tys. własnych placówek PP będzie oferować bezpłatny dostęp do internetu. Co kwartał ma być włączanych do systemu 500 lokalizacji. „Jesteśmy zdeterminowani, żeby ten proces zakończył się w przyszłym roku” - zaznaczył.
Dostęp ma być jak najprostszy dla klientów, niewymagający logowania, a jedynie zaakceptowania regulaminu. Sygnał będzie obejmował placówki pocztowe, a niekiedy także ich najbliższą okolicę. „W Polsce nadal ponad 20 proc. społeczeństwa nie posiada dostępu do internetu. Nasze rozwiązanie wpisuje się w misję Poczty Polskiej i ma znaczenie szczególnie dla społeczności w małych miejscowościach” - ocenił Kurdziel. (PAP)
Zobacz także

UTP ma być Politechniką Bydgoską? Co trzeba zrobić i jakie są na to szanse?
2021-02-05, 08:50Na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy odbywa się referendum. Społeczność akademicka wyrazi w ten sposób opinię w sprawie przekształcenia uczelni w politechnikę. Czytaj dalej »

Wirtualne magazyny, drony, laboratoria aplikacji. Nowe technologie na WSB
2021-02-01, 07:54Nowe laboratoria i pracownie czekają na studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Powstały dzięki unijnemu dofinansowaniu. Czytaj dalej »

Ranking „Perspektyw”: Liceum Akademickie drugie, „elektronik" czwarty
2021-01-28, 13:44Liceum Akademickie w Toruniu na drugim miejscu wśród liceów, a Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy - czwarte wśród techników w Polsce. Tygodnik „Perspektywy” opublikował wyniki corocznego rankingu szkół ponadpodstawowych. Czytaj dalej »

Szczepionki przeciw COVID-19 Moderny i Pfizera – porównanie
2021-01-21, 22:31Mechanizm działania szczepionek Moderny i konsorcjum Pfizera i BioNTech jest taki sam. Produkty różnią się jednak m.in. warunkami, w jakich powinny być przechowywane i terminem podawania drugiej dawki. Czytaj dalej »

Nie dosyć, że smaczny to jeszcze zdrowy. Chleb z pradawnych odmian
2021-01-21, 15:24Projekt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego „Pradawne Ziarno” sukcesem nie tylko naukowym, ale i komercyjnym. Czytaj dalej »