Hakerzy mają się bać
Internetowych oszustów wytropi i unieszkodliwi Techniczne Centrum Zwalczania Cyberprzestępczości – informuje "Rzeczpospolita".
Sieciowi przestępcy na dobre rozwinęli skrzydła: włamują się do systemów bankowych, kradną poufne dane, żądając okupu, czyszczą konta, nie mówiąc o tysiącach innych oszustw internetowych. Są coraz zuchwalsi.
Dlatego policja chce sięgnąć po ekstraśrodki i stworzyć w Komendzie Głównej wyspecjalizowaną komórkę, która od strony informatycznej będzie szukać sposobów, jak wykryć i wyeliminować hakerów.
"Centrum będzie służyć policji wiedzą i dostarczać myśl technologiczną, a także narzędzia, sprzęt i specjalistyczne systemy informatyczne do walki z cyberprzestępczością" - mówi "Rzeczpospolitej" Marcin Golizda-Bliziński, naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji (KGP).
Prace nad powołaniem nowej komórki ruszyły. "Zamierzamy ściągnąć do Centrum informatyków z pasją i wiedzą na takim poziomie wtajemniczenia, by byli groźnymi przeciwnikami dla hakerów. W policji jest wiele takich osób" - tłumaczy Golizda-Bliziński. (PAP)
Zobacz także
Nowatorska metoda uratowała pacjentów przed okaleczeniem
2016-12-01, 11:34Nowatorska metoda leczenia agresywnych guzów okolic szczękowych, zastosowana w Szpitalu Klinicznym im. A. Mielęckiego w Katowicach, pozwoliła dwojgu pacjentów uniknąć okaleczającej terapii, wiążącej się z usunięciem znacznych… Czytaj dalej »
Kamery na bloku operacyjnym, czyli chirurgia on-line z poznańskiej kliniki
2016-11-30, 16:35Kamery makro pokazujące obraz z bloku operacyjnego i miko - zmontowane m.in. w endoskopach transmitowały w środę dwie operacje z Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poz… Czytaj dalej »
PWPW: za trzy lata może powstać polski mikroprocesor; koszt to 150 mln zł
2016-11-29, 17:56Za trzy lata może powstać polski Programowalny Układ Scalony, a szacunkowy koszt jego opracowania i wyprodukowania to 150 mln zł - poinformował prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski. Mikroprocesor może… Czytaj dalej »
Chorym z lekooporną depresją wszczepiono stymulatory nerwu błędnego
2016-11-28, 10:37Stymulatory nerwu błędnego wszczepili dwojgu pierwszym pacjentom lekarze w Szpitalu Klinicznym nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Górnośląskim Centrum Medycznym (GCM) w Katowicach. U obojga zaobserwowano poprawę. Planowane są… Czytaj dalej »
Projekt badaczki z AGH może pomóc w walce z niedoborem wody
2016-11-28, 10:33Pozyskiwanie większych ilości wody z mgły jest celem badań prowadzonych przez dr inż. Urszulę Stachewicz z AGH w Krakowie. Pozytywne wyniki pracy uczonej mogłyby się przyczynić do efektywniejszej walki z niedoborami wody w świec… Czytaj dalej »