Bydgoska firma wydała pierwszą grę mobilną z Rockym Balboa
W sklepie Apple App Store można już pobrać grę Real Boxing 2 ROCKY™. Producentem gry jest bydgoskie studio Vivid Games.
Real Boxing 2 ROCKY™ to kolejna odsłona wydanej w listopadzie ubiegłego roku oficjalnej gry mobilnej filmu „Creed”, amerykańskiego hitu z Michalem B. Jordanem oraz Sylwestrem Stallone w rolach głównych.
Gra jest owocem współpracy polskiego producenta, firmy Vivid Games, z amerykańskim gigantem branży filmowej – Metro-Goldwyn-Mayer. Premiera gry przypada w roku, w którym marka Rocky obchodzi swoją 40. rocznicę.
– Na koniec 2015 roku seria Real Boxing™ zanotowała ponad 33 mln pobrań na całym świecie, podkreślając tym samym swoją silną pozycję w kategorii gier sportowych. Wierzymy, że najnowsza wersja naszego tytułu zaowocuje dalszym wzrostem liczby graczy, a wysiłek włożony w optymalizację produktu przyczyni się do zwiększenia przychodów. – komentuje Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.
Real Boxing 2 ROCKY™ pozwala graczom wcielić się w Rockiego Balboa lub stworzyć własną sylwetkę pięściarza i zmierzyć się z legendami bokserskiej sagi takimi jak Apollo Creed, Clubber Lang czy Ivan Drago.
Oprócz nowej rozbudowanej zawartości, aktualizacja udoskonala rozgrywkę, m.in. poprzez modyfikację trybu kariery. Grę dopracowano tak, aby każdy jej etap – od tworzenia postaci poprzez jej rozwój po same pojedynki – stał się jeszcze bardziej intuicyjny, ekscytujący i angażujący.
Real Boxing 2 ROCKY™ jest dostępny za darmo w sklepie Apple App Store jako aktualizacja do wydanej pod koniec ubiegłego roku gry Real Boxing 2 CREED™. W sklepie Google Play pojawi się 31 marca 2016 r.
Vivid Games S.A. jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie i największą firmą produkującą gry na urządzenia mobilne w Polsce. Główną siedzibą spółki jest Bydgoszcz.
Zobacz także
Google zmienia algorytm wyszukiwania; promocja stron z opcją mobilną
2015-04-21, 12:56Google dokonało największej zmiany od dwóch lat w ustalaniu rankingów wyszukiwania, dzięki czemu promowane będą strony internetowe przystosowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych - poinformował we wtorek 'New York Times'. Czytaj dalej »
Polscy gracze zdobyli złoto w „Counter-Strike: Global Offensive”
2015-04-21, 09:05Polacy zajęli pierwsze miejsce w XVIII sezonie ESEA Invite w grze „Counter-Strike: Global Offensive” w Dallas. Polscy gracze z zespołu Virtus.pro zrewanżowali się za ubiegłoroczną porażkę szwedzkiemu zespołowi fnatic 2:1 i zdobyli… Czytaj dalej »
Rekord prędkości pociągu elektromagnetycznego - 603 km/h
2015-04-21, 08:22Japońska superszybka kolej elektromagnetyczna ustanowiła we wtorek światowy rekord prędkości. Podczas testów pociąg, zwany w skrócie Maglev, mknął z prędkością 603 km na godz. - poinformowała firma Central Japan Railway. Czytaj dalej »
Norwegia pierwszym państwem, które całkowicie rezygnuje z radia FM
2015-04-20, 14:57Norwegia będzie pierwszym państwem na świecie, które całkowicie zrezygnuje z nadawania radia na falach FM na rzecz radiofonii cyfrowej w formacie DAB. Proces wyłączania analogowych nadajników ma się rozpocząć 11 stycznia 2017 roku… Czytaj dalej »
Sony zaprezentowało nowy flagowy smartfon w aluminiowej obudowie
2015-04-20, 11:48Japoński koncern Sony zaprezentował w poniedziałek nową wersję flagowego smartfonu Xperia Z4, w którym zastosowano m.in. aluminiową obudowę i ekran o przekątnej 5,2 cala. Telefon będzie dostępny w sprzedaży w Japonii w połowie… Czytaj dalej »