Ekspert: w Polsce rośnie rynek portali i aplikacji randkowych
W Polsce rośnie rynek portali i aplikacji randkowych, bo nowe technologie są obecnie częścią naszego życia, a ludzie nie mają czasu lub mają ograniczone możliwości na poznanie kogoś w "realu" - mówi socjolog dr Julita Czernecka z Uniwersytetu Łódzkiego.
Wszystkim szukającym "drugiej połowy" z wykorzystaniem nowych technologii Czernecka radzi jednak jak najszybsze weryfikowanie znajomości w rzeczywistości.
"Żyjemy w takich czasach, gdzie nowe technologie są już częścią naszego życia. Starsze pokolenia używają ich trochę rzadziej, ale młodsze żyją już tak samo w świecie realnym, jak i wirtualnym, więc rynek randkowych portali internetowych, ale też różnych aplikacji, rośnie" - mówi PAP ekspertka.
Według niej dzieje się tak dlatego, że 30,40-latkowie nie mają czasu na spotkania w "realu", więc szukają kontaktu poprzez fora internetowe, portale randkowe, czy aplikacje. Ekspertka zachęca jednak, by wszyscy ci, którzy szukają drugiej połowy i wykorzystują do tego nowe technologie, dążyli do szybkiego spotkania w tzw. realu. Wtedy, jak mówi, będą mogli zweryfikować swoje oczekiwania i uniknąć zakochania się w "sztucznie wykreowanym obrazie" jakiejś osoby.(PAP)
Zobacz także
Kamery na bloku operacyjnym, czyli chirurgia on-line z poznańskiej kliniki
2016-11-30, 16:35Kamery makro pokazujące obraz z bloku operacyjnego i miko - zmontowane m.in. w endoskopach transmitowały w środę dwie operacje z Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poz… Czytaj dalej »
PWPW: za trzy lata może powstać polski mikroprocesor; koszt to 150 mln zł
2016-11-29, 17:56Za trzy lata może powstać polski Programowalny Układ Scalony, a szacunkowy koszt jego opracowania i wyprodukowania to 150 mln zł - poinformował prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski. Mikroprocesor może… Czytaj dalej »
Chorym z lekooporną depresją wszczepiono stymulatory nerwu błędnego
2016-11-28, 10:37Stymulatory nerwu błędnego wszczepili dwojgu pierwszym pacjentom lekarze w Szpitalu Klinicznym nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Górnośląskim Centrum Medycznym (GCM) w Katowicach. U obojga zaobserwowano poprawę. Planowane są… Czytaj dalej »
Projekt badaczki z AGH może pomóc w walce z niedoborem wody
2016-11-28, 10:33Pozyskiwanie większych ilości wody z mgły jest celem badań prowadzonych przez dr inż. Urszulę Stachewicz z AGH w Krakowie. Pozytywne wyniki pracy uczonej mogłyby się przyczynić do efektywniejszej walki z niedoborami wody w świec… Czytaj dalej »
Aplikacja "Czas na Bydgoszcz"
2016-11-26, 12:28Historię bydgoskiego Starego Miasta i Śródmieścia można poznać dzięki aplikacji mobilnej 'Czas na Bydgoszcz' - multimedialnemu przewodnikowi z elementami gry miejskiej. Czytaj dalej »