Ekspert: w Polsce rośnie rynek portali i aplikacji randkowych
W Polsce rośnie rynek portali i aplikacji randkowych, bo nowe technologie są obecnie częścią naszego życia, a ludzie nie mają czasu lub mają ograniczone możliwości na poznanie kogoś w "realu" - mówi socjolog dr Julita Czernecka z Uniwersytetu Łódzkiego.
Wszystkim szukającym "drugiej połowy" z wykorzystaniem nowych technologii Czernecka radzi jednak jak najszybsze weryfikowanie znajomości w rzeczywistości.
"Żyjemy w takich czasach, gdzie nowe technologie są już częścią naszego życia. Starsze pokolenia używają ich trochę rzadziej, ale młodsze żyją już tak samo w świecie realnym, jak i wirtualnym, więc rynek randkowych portali internetowych, ale też różnych aplikacji, rośnie" - mówi PAP ekspertka.
Według niej dzieje się tak dlatego, że 30,40-latkowie nie mają czasu na spotkania w "realu", więc szukają kontaktu poprzez fora internetowe, portale randkowe, czy aplikacje. Ekspertka zachęca jednak, by wszyscy ci, którzy szukają drugiej połowy i wykorzystują do tego nowe technologie, dążyli do szybkiego spotkania w tzw. realu. Wtedy, jak mówi, będą mogli zweryfikować swoje oczekiwania i uniknąć zakochania się w "sztucznie wykreowanym obrazie" jakiejś osoby.(PAP)
Zobacz także
Ranking „Perspektyw”: Liceum Akademickie drugie, „elektronik" czwarty
2021-01-28, 13:44Liceum Akademickie w Toruniu na drugim miejscu wśród liceów, a Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy - czwarte wśród techników w Polsce. Tygodnik „Perspektywy” opublikował wyniki corocznego rankingu szkół ponadpodstawowych. Czytaj dalej »
Szczepionki przeciw COVID-19 Moderny i Pfizera – porównanie
2021-01-21, 22:31Mechanizm działania szczepionek Moderny i konsorcjum Pfizera i BioNTech jest taki sam. Produkty różnią się jednak m.in. warunkami, w jakich powinny być przechowywane i terminem podawania drugiej dawki. Czytaj dalej »
Nie dosyć, że smaczny to jeszcze zdrowy. Chleb z pradawnych odmian
2021-01-21, 15:24Projekt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego „Pradawne Ziarno” sukcesem nie tylko naukowym, ale i komercyjnym. Czytaj dalej »
Badanie wskazuje, że SARS-CoV-2 może zakażać komórki nerwowe i uszkadzać mózg
2021-01-15, 09:34Koronawirus SARS-CoV-2 może bezpośrednio zakażać ludzkie komórki nerwowe i uszkadzać tkankę mózgu - wynika z badań in vitro prowadzonych na organoidach, miniaturowych wersjach mózgu wyhodowanych w laboratorium. Artykuł na ten temat… Czytaj dalej »
Brytyjscy naukowcy: palenie zwiększa ryzyko poważnych objawów COVID-19 i hospitalizacji
2021-01-08, 08:47Palenie papierosów wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia objawów COVID-19, a palacze częściej niż osoby niepalące trafiają do szpitala z powodu tej choroby - ustalili naukowcy z King's College London. Czytaj dalej »