Aktualności

Ekspert: hybrydy plug-in alternatywą dla innych jednostek napędowych

2016-01-14, 08:44  Polska Agencja Prasowa

Dzięki zastosowaniu hybrydowych silników typu plug-in kierowcy mogą korzystać z zalet napędu elektrycznego, który umożliwia m.in. oszczędną i bezemisyjną jazdę samochodem w mieście - powiedział PAP ekspert ds. produktów i technologii BMW Marcin Kąkol.

W rozmowie z PAP Kąkol podkreślił, że technologia ta umożliwia naładowanie baterii samochodu nie tylko na stacji szybkiego ładowania, ale także w domu. Zwrócił też uwagę, że w każdej chwili można przełączyć się z silnika elektrycznego na konwencjonalną jednostkę napędową. Zastosowano też system odzyskiwania energii hamowania (BER), dzięki któremu można ładować baterię podczas jazdy - dodał Kąkol.

Na polskim rynku samochody z silnikami hybrydowymi plug-in oferuje m.in. Audi (A3 e-tron), BMW (model X5 xDrive 40e i i8), Mercedes (Klasa S), Mitsubishi (Outlander PHEV), Toyota (Prius Plug-in Hybrid) czy Volvo (XC90). (PAP)

Zobacz także

Podwodne pogawędki nurków możliwe dzięki badaniom fok i delfinów

2015-01-17, 10:43

Rok 2014 najcieplejszy na Ziemi od końca XIX wieku

2015-01-17, 10:34

Naukowcy zbadają jakość snu sportowców

2015-01-16, 11:20

Święto Gdańskiej Nauki z okazji urodzin Jana Heweliusza

2015-01-15, 17:53

Mistrzostwa świata w grach komputerowych odbędą się w Łodzi

2015-01-15, 14:15
Dodaj do Ulubionych

Dodaj do Ulubionych

Audycja o tematyce popularnonaukowej, prezentująca najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nowych technologii, oprogramowania i szeroko rozumianej nauki.