Uber od dziś dostępny we Wrocławiu i w Poznaniu
- Od czwartku do niedzieli wszyscy użytkownicy Ubera we Wrocławiu i w Poznaniu otrzymają automatycznie 5 darmowych przejazdów. - W obu miastach Uber spotkał się z ogromnym zainteresowaniem: jeszcze przed uruchomieniem aplikacji we Wrocławiu użytkownicy chcieli zamówić przejazdy ponad 20 000 razy, a w Poznaniu – ponad 16 000 razy. - Od czasu wejścia Ubera na rynek w Warszawie 15 miesięcy temu, użytkownicy w całej Polsce uruchomili aplikację około 4 mln razy.
Dzisiaj Uber uruchamia dostępność aplikacji we Wrocławiu i w Poznaniu. Dołączają one tym samym do dynamicznie rosnącej liczby miast z całego świata, których mieszkańcy mogą korzystać z wygodnej alternatywy komunikacyjnej. Start aplikacji jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie mieszkańców Poznania i Wrocławia - jeszcze przed uruchomieniem usługi próbowali oni zamówić przejazd za pomocą przycisku w aplikacji ponad 36 000 razy. W ciągu pierwszych 4 dni od uruchomienia aplikacji (od czwartku 5 do niedzieli 8 listopada), użytkownicy w obu miastach otrzymają automatycznie 5 darmowych przejazdów.
Uber to aplikacja, która łączy użytkowników z prywatnymi kierowcami, zapewniając bezpieczne, wygodne i przystępne cenowo przejazdy – za pomocą jednego kliknięcia. Wszystkie transakcje są przeprowadzane w sposób elektroniczny, przy użyciu karty kredytowej lub płatniczej przypisanej do konta użytkownika, a po każdym przejeździe użytkownik dostaje maila z rachunkiem za przejazd.
Uber oferuje różne produkty w 344 miastach w 63 krajach na całym świecie, a każdego dnia użytkownicy wykonują prawie 3 miliony przejazdów zamówionych przez aplikację. W Polsce Uber wszedł na rynek 15 miesięcy temu i jest już dostępny w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, a od dziś także we Wrocławiu i w Poznaniu. Aplikacja została entuzjastycznie przyjęta przez polskich użytkowników - od początku działalności Ubera w Polsce uruchomili oni aplikację blisko 4 mln razy.
Kacper Winiarczyk, dyrektor ds. operacyjnych Ubera w Polsce powiedział: „Uber umożliwia przejazdy z punktu A do punktu B i pomaga łączyć ludzi w sposób bezpieczny, przystępny cenowo i wygodny - za pomocą jednego kliknięcia w ekran telefonu. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni tak olbrzymim zainteresowaniem aplikacją we Wrocławiu i w Poznaniu, jeszcze zanim pojawiła się w tych miastach. Oznacza to, że musimy prosić użytkowników o cierpliwość, zwłaszcza w najbliższy weekend w trakcie trwania promocji - nasi partnerzy będą bardzo zajęci!”
Kim są użytkownicy Ubera w Polsce i dlaczego go wybierają?
Młodzi, otwarci na nowe technologie i innowacyjne rozwiązania – jak wynika z badania przeprowadzonego przez IPSOS w sierpniu 2015 roku, tak najkrócej można opisać typowych użytkowników aplikacji Uber w Polsce*. Cenią oni wygodę stosowanych rozwiązań, bezpieczeństwo (możliwość udostępnienia czasu i trasy przejazdu przyjaciołom i rodzinie, informacje o kierowcy i jego samochodzie dostępne w aplikacji przez przejazdem, rygorystyczny proces uwierzytelniania każdego partnera dołączającego do platformy), przejrzystość (użytkownik ma możliwość potwierdzenia ceny przejazdu przed jego rozpoczęciem). Na kwestię bezgotówkowych płatności i zamawiania za pomocą jednego kliknięcia zwrócił też uwagę pochodzący z Wrocławia Michał Sadowski, jeden z wiodących w Polsce przedsiębiorców z branży technologicznej, założyciel platformy Brand24, który był pierwszą osobą, która jechała z Uberem w tym mieście. – „Korzystałem z Ubera w różnych częściach świata i od razu spodobała mi się prostota i wygoda tej aplikacji. Także cenowo usługa oferuje bardzo dobre warunki, choć przyznam, że kluczem była łatwość w zamawianiu, a przede wszystkim płaceniu."
Zobacz także
Studencki pomysł na błyskawiczne zbadanie grup krwi
2015-12-27, 11:06Studenci zaprojektowali urządzenie, które grupę krwi np. osoby rannej, określi w zaledwie trzy minuty. Wynalazek przyda się zwłaszcza wtedy, gdy poszkodowanych jest wyjątkowo wielu, np. w wypadkach. Niski koszt produkcji pozwoli na… Czytaj dalej »
"Dobre" sinice pomogą w walce z toksycznymi zakwitami w Bałtyku
2015-12-26, 10:23Skuteczną bronią w walce z zakwitami toksycznych sinic, które latem uniemożliwiają np. kąpiele w Bałtyku, mogą okazać się związki wydzielane przez inne sinice. Na razie trudno je uzyskać, ale kiedyś mogą się przydać do zwalczania… Czytaj dalej »
Święta na krańcach świata i w kosmosie: polarne biegi i nieważkie prezenty
2015-12-25, 11:45Są badacze, którzy nie spędzą świąt i Sylwestra z najbliższymi, ale w laboratoriach... na krańcach świata. Astronauci na stacji kosmicznej w czasie świąt wręczą sobie nieważkie prezenty, a badacze na Antarktydzie uczczą Nowy… Czytaj dalej »
W Szczecinie niebawem ruszy nowoczesne centrum dydaktyczno-badawcze
2015-12-25, 11:39W marcu przyszłego roku ruszy w Szczecinie nowoczesne Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego. Oprócz kształcenia studentów i prowadzenia badań naukowych umożliwi ono także współpracę z bizn… Czytaj dalej »
Pierwsze poważne badania nad lekiem przedłużającym życie
2015-12-25, 11:34Marzenia o eliksirze młodości może się wreszcie spełnić. W 2016 r. rozpoczną się pierwsze badania kliniczne, które mają wykazać czy lek na cukrzycę o nazwie metformina może przedłużyć życie ludzie, jak się od dawna podejrzewa… Czytaj dalej »