Instagram ma już ponad 400 mln użytkowników
Instagram ma powód do świętowania - w środę serwis umożliwiający dzielenie się zdjęciami i filmami poinformował, że ma już ponad 400 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. To blisko o 100 mln użytkowników więcej niż ma rywal serwisu - Twitter.
Na pojawienie się 100 mln nowych użytkowników Instagram czekał dziewięć miesięcy. Trzy czwarte nowych instagramowiczów to mieszkańcy krajów innych niż USA; więcej niż połowa mieszka w Europie i Azji. Najwięcej przybyło ich w Brazylii, Japonii i Indonezji.
Wśród nowych użytkowników najchętniej obserwowane są konta m.in. Davida Beckhama (12,2 mln obserwujących), byłego amerykańskiego sportowca po operacji korekty płci Caitlyn Jenner (4,2 mln), niemieckiego piłkarza Toniego Kroosa (3,2 mln) i południowokoreańskiego rapera T.O.P. (2,6 mln).
Bardzo dobry wynik Instagramu to powód do zadowolenia dla Facebooka, który jest jego właścicielem - zauważa na stronie internetowej CNBC. Przypomina, że Facebook zaczął niedawno wprowadzać w swoim serwisie płatne funkcje dodatkowe, takie jak możliwość promowania postów, i planuje dodawać kolejne, np. profilowane reklamy. W tym roku zysk z reklam wygenerowany przez Instagram ma wynieść 600 mln dolarów i wzrosnąć do 1,48 mld dol. w 2016 r. (PAP)
Zobacz także
O trendach w motoryzacji w 2016 r.: paliwa wodorowe, napędy hybrydowe
2016-01-03, 11:54Samochody wodorowe, rozwój napędów hybrydowych czy aut elektrycznych - to spodziewane kierunki rozwoju światowej motoryzacji w 2016 r. - mówi PAP ekspert motoryzacyjny Waldemar Florkowski. Jak dodaje, nie spodziewa się wielkiej rewolucji… Czytaj dalej »
Ministerstwo nauki planuje wprowadzenie stopni naukowych za wdrożenia
2015-12-30, 16:21Resort nauki chce umożliwić uzyskiwanie stopni naukowych za dokonane wdrożenia. 'Chcielibyśmy, aby można się było doktoryzować i habilitować nie tylko na podstawie publikacji, ale także na podstawie wdrożeń' - powiedział w środę… Czytaj dalej »
Studencki wynalazek nauczy przedszkolaki programowania
2015-12-27, 15:12Wynalazek studentów Politechniki Białostockiej - Cube&Code - ma uczyć najmłodszych programowania bez używania komputera. Dzięki kolorowym klockom i specjalnej szynie dzieci będą mogły wydawać polecenia robotom. Czytaj dalej »
Studencki pomysł na błyskawiczne zbadanie grup krwi
2015-12-27, 11:06Studenci zaprojektowali urządzenie, które grupę krwi np. osoby rannej, określi w zaledwie trzy minuty. Wynalazek przyda się zwłaszcza wtedy, gdy poszkodowanych jest wyjątkowo wielu, np. w wypadkach. Niski koszt produkcji pozwoli na… Czytaj dalej »
"Dobre" sinice pomogą w walce z toksycznymi zakwitami w Bałtyku
2015-12-26, 10:23Skuteczną bronią w walce z zakwitami toksycznych sinic, które latem uniemożliwiają np. kąpiele w Bałtyku, mogą okazać się związki wydzielane przez inne sinice. Na razie trudno je uzyskać, ale kiedyś mogą się przydać do zwalczania… Czytaj dalej »