Niantic Labs odłącza się od Google
Twórcy wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną gry "Ingress" ogłosili decyzję o odłączeniu się od Google. Niantic Labs – dotychczas wewnętrzny start-up Google’a – będzie teraz działać jako niezależna firma.
Decyzję o odłączeniu Niantic Labs od macierzystej firmy Google ogłoszono w komunikacie umieszczonym na oficjalnej stronie Google+ gry „Ingress”. Nie oznacza to całkowitego zakończenia współpracy z internetowym gigantem: Google ma w dalszym ciągu pozostać istotnym partnerem dla niezależnej już firmy.
Ninatic Labs została utworzona w 2010 r. przez Johna Hanke jako wewnętrzny start-up Google. Pierwszym wydanym przez firmę projektem była aplikacja „Field Trip”, wyszukująca ciekawe miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie użytkownika. Również w 2012 Niantic Labs wydało grę mobilną „Ingress”. Korzysta ona z rzeczywistości rozszerzonej: gracze dołączają do jednej z dwóch frakcji, dla których wykonują zadania wymagające poruszania się pomiędzy prawdziwymi lokacjami. Gra dostępna jest na systemy Android i iOS. Z podanych przez Niantic Labs danych wynika, że została ona ściągnięta ponad 12 mln razy, a w spotkaniach organizowanych za jej pomocą wzięło udział ponad 250 tys. ludzi na całym świecie.
Informacja ta została podana zaledwie kilka dni po ogłoszeniu utworzenia nowego holdingu Alphabet, w skład którego wchodzą Google i inne przedsiębiorstwa znajdujące się dotychczas pod jego kontrolą. Niantic Labs nie będzie jednak działać w ramach holdingu. Jak zauważają komentatorzy serwisów branżowych, decyzja ta oznacza prawdopodobnie, że w Alphabet nie będzie miejsca na projekty podobne do tego, nad czym pracuje Niantic Labs. (PAP)
Zobacz także
Japonia stawia na kolej elektromagnetyczną
2014-05-18, 10:18Jesienią rozpocznie się w Japonii budowa linii superszybkiej kolei elektromagnetycznej, łączącej Tokio z Nagoją. Japonia liczy na to, że technologię, która umożliwia pociągom osiągnięcie prędkości ponad 500 km/h, uda się wyeksportować… Czytaj dalej »
Polscy naukowcy szykują cukrową pułapkę na nowotwory
2014-05-18, 10:16Komórki nowotworowe lubią cukier, dlatego polscy naukowcy opracowali maleńkie kapsułki otoczone cukrową powłoczką, które nowotwór chętnie 'pożera'. Wypełnione kilkoma lekami, po wniknięciu do guza, mogą stanowić skuteczną broń… Czytaj dalej »
Joanna Bagniewska zwyciężczynią trzeciej polskiej edycji FameLab
2014-05-11, 10:51Dr Joanna Bagniewska zwyciężyła w finale trzeciej polskiej edycji konkursu FameLab, który w sobotę odbył się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W czerwcu będzie reprezentowała Polskę w światowym finale tego konkursu. Czytaj dalej »
Polka szuka brakujących elementów zagadki zespołu DiGeorge'a
2014-05-03, 09:00Towarzyszy mu około 180 objawów m.in. wady serca. Zespół DiGeorge'a, występujący prawie tak często jak zespół Downa, lekarze rozpoznają jednak rzadko. Polka szuka genów odpowiedzialnych za jego powstawanie, aby ułatwić diagnostykę… Czytaj dalej »
Fizyk: nauka jest sztuką, a badacze - artystami
2014-05-01, 16:42Piękno może być jednym z kryteriów prawdziwości w nauce - powiedział PAP fizyk prof. Grzegorz Wrochna. Badacz zdradza historie eksperymentów, które można nazwać dziełami sztuki, a także opowiada o tym, jak trudne do przyjęcia… Czytaj dalej »