Magda Gacyk o Polakach w Dolinie Krzemowej
Czym jest Dolina Krzemowa? Jak się do niej dostać? Jak odnajdują się w świecie najnowszych technologii pracujący tam Polacy? O tym opowiadała Magda Gacyk, którą 27 lipca gościliśmy w Polskim Radiu PiK.
Magda Gacyk jest korespondentką Polskiego Radia w Kalifornii. Przebywając tam od kilkunastu lat, zbliżyła się do środowiska naukowego kreującego świat Silicon Valey - Doliny Krzemowej położonej w części Doliny Santa Clara, na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.
Magda Gacyk jest autorką książki pt. "Ścigając Steve'a Jobsa - Historie Polaków w Dolinie Krzemowej", którą promowała w trakcie wizyty w bydgoskim studiu Polskiego Radia PiK. Z opowieści autorki wynika, że pomysły i owoce pracy polskich naukowców często okazują się wizjonerskie, a nawet rewolucyjne.
Więcej o Polakach w Dolinie Krzemowej w opowieściach Magdy Gacyk w audycji "Dodaj do Ulubionych" - sobota, godz. 21.05.
Zobacz także
Europol: pornografię dziecięcą w internecie coraz trudniej śledzić
2015-02-24, 17:59Przestępcy udostępniający w internecie na żywo materiały z pornografią dziecięcą coraz częściej korzystają z komunikatorów takich jak Skype, a także posługują się wirtualną walutą bitcoin, co utrudnia ich śledzenie - ostrzegł… Czytaj dalej »
Społecznościowa alternatywa dla Google Maps z nową funkcjonalnością
2015-02-23, 08:20OpenStreetMap, odpowiednik popularnych Google Maps, wprowadza nową funkcję - mapy pozwalają teraz wyszukiwać optymalną trasę. Eksperci, zwracając uwagę na społecznościowy i otwarty charakter projektu, oceniają, że nie jest on bezpośrednim… Czytaj dalej »
Prof. James G. Fujimoto doktorem honoris causa UMK w Toruniu
2015-02-19, 17:06Specjalista tomografii optycznej prof. James G. Fujimoto ze USA w czwartek otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a historyk archiwista prof. Andrzej K. Tomczak - wyróżnienie uczelni Convallaria… Czytaj dalej »
Najlepsze widżety dla iPhone’a
2015-02-19, 10:49Darmowa wtyczka „New York Timesa”, która odsyła użytkownika do wyselekcjonowanych przez redaktorów artykułów i newsów, znalazła się na pierwszym miejscu listy dziesięciu najlepszych widżetów dla systemu iOS, opracowanej przez… Czytaj dalej »
Polska Agencja Kosmiczna na początku marca może działać w Gdańsku
2015-02-18, 18:27Polska Agencja Kosmiczna na początku marca powinna rozpocząć działalność w Gdańsku. Prezes Agencji podał, że siedziba będzie się znajdowała w Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym przy ul. Trzy Lipy. Czytaj dalej »