Magda Gacyk o Polakach w Dolinie Krzemowej
Czym jest Dolina Krzemowa? Jak się do niej dostać? Jak odnajdują się w świecie najnowszych technologii pracujący tam Polacy? O tym opowiadała Magda Gacyk, którą 27 lipca gościliśmy w Polskim Radiu PiK.
Magda Gacyk jest korespondentką Polskiego Radia w Kalifornii. Przebywając tam od kilkunastu lat, zbliżyła się do środowiska naukowego kreującego świat Silicon Valey - Doliny Krzemowej położonej w części Doliny Santa Clara, na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.
Magda Gacyk jest autorką książki pt. "Ścigając Steve'a Jobsa - Historie Polaków w Dolinie Krzemowej", którą promowała w trakcie wizyty w bydgoskim studiu Polskiego Radia PiK. Z opowieści autorki wynika, że pomysły i owoce pracy polskich naukowców często okazują się wizjonerskie, a nawet rewolucyjne.
Więcej o Polakach w Dolinie Krzemowej w opowieściach Magdy Gacyk w audycji "Dodaj do Ulubionych" - sobota, godz. 21.05.
Zobacz także
Młodzi ludzie lekceważą kwestie prywatności w sieci
2015-02-28, 11:54Gdy dziecko wchodzi w świat internetowych społeczności, należy porozmawiać z nim o prywatności - radzą eksperci. Sami jednak przyznają, że młodzi często lekceważą kwestie prywatności w sieci; mają poczucie, że giną w tłumie… Czytaj dalej »
W Płocku ma powstać laboratorium innowacji technicznych i energii odnawialnej
2015-02-28, 10:42Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku (Mazowieckie) planuje wybudowanie do 2020 r. za ok. 25 mln zł Centralnego Laboratorium Innowacji Technicznych i Energii Odnawialnej (CLITiEO). Dzięki tej placówce uczelnia chce rozszerzyć profil… Czytaj dalej »
ZAiKS ws. objęcia smartfonów i tabletów opłatą reprograficzną
2015-02-27, 15:52Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uważa, że objęcie smartfonów i tabletów opłatą reprograficzną jest niezbędne w dobie rozwoju technologii. W ostatnich latach ceny smartfonów na świecie spadły, mimo iż w większości państw są one… Czytaj dalej »
Trendy w mediach społecznościowych
2015-02-27, 10:07Piszemy błyskotliwe posty, wstawiamy zdjęcia, grafiki. Efekt? Kilka 'lajków' lub komentarzy. Czytaj dalej »
9 najwyżej wycenianych start-upów na świecie
2015-02-25, 12:08Dropbox, Pinterest, Uber i inne firmy znalazły się na liście start-upów wycenianych na więcej niż 10 miliardów dolarów, opublikowanej przez analityków Business Insider. Czytaj dalej »