Bethesda zapowiada kontynuację "Fallouta"
Bethesda Game Studios, twórcy m.in. "The Elder Scrolls V: Skyrim", ujawnili prace nad grą "Fallout 4" - kontynuacją kultowej serii komputerowych gier RPG.
"Fallout 4" powstaje w reżyserii Todda Howarda z myślą o konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Gra ma stanowić kontynuację "Fallout 3". Będzie to pierwszy tytuł Bethesda Game Studios od premiery "The Elder Scrolls V: Skyrim".
Tak jak poprzednie gry z serii, "Fallout 4" będzie RPG osadzonym na terenie Stanów Zjednoczonych po zagładzie atomowej, w realiach nawiązujących do kultury, lęków i wyobrażeń panujących w USA w latach 50. XX wieku. Właściwym miejscem akcji nowego "Fallouta" będzie Boston w stanie Massachusetts.
"Wiemy, ile ta gra dla wszystkich znaczy" - powiedział reżyser produkcji, Todd Howard. - "Tym razem dysponujemy czasem i technologią, które pozwolą nam zastosować o wiele ambitniejsze rozwiązania niż kiedykolwiek wcześniej. Jeszcze nigdy nie cieszyliśmy się tak żadną grą".
Pierwsza odsłona gry "Fallout 4" będzie miała miejsce w ramach pokazu firmy Bethesda na targach E3, który rozpocznie się 15 czerwca w Dolby Theatre w Hollywood. Cały pokaz będzie transmitowany na całym świecie za pośrednictwem serwisów Twitch oraz YouTube.
Zapoczątkowana w 1997 roku seria postapokaliptycznych, retrofuturystycznych gier komputerowych "Fallout" uznawana jest za kultową. Ostatnia gra z serii pt. "Fallout: New Vegas" została opracowana przez studio Obsidian Entertainment i ukazała się pod koniec 2010 roku. Tylko w ciągu pierwszego miesiąca sprzedano ponad 5 mln kopii "F:NV", co przyniosło wydawcy Bethesda Softworks ponad 300 mln dolarów przychodu.
Bethesda Game Studios jest oddziałem amerykańskiej spółki ZeniMax Media (obok m.in. Bethesda Softworks oraz id Software) - prywatnej firmy medialnej z siedzibą pod Waszyngtonem oraz oddziałami wydawniczymi w Londynie, Paryżu, Frankfurcie, Eindhoven, Hong Kongu, Tokio oraz Sydney. Poprzez swoje oddziały ZeniMax Media tworzy i wydaje oryginalną zawartość służącą interaktywnej rozrywce na konsolach, PC oraz urządzeniach przenośnych. Bethesda Game Studios pozostaje najbardziej znane z gier "The Elder Scrolls IV: Oblivion", "Fallout 3" i " The Elder Scrolls V: Skyrim". (PAP)
Zobacz także

„Straszny Młyn 2” - naukowe Halloween w toruńskim Młynie Wiedzy
2015-10-28, 12:24W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu straszy. Ale naukowo... i będzie to strach bardzo inspirujący. W Strasznym Młynie zaginęła mumia, będzie trzeba więc przejść przez laboratorium strachu i przeprowadzić śledztwo w … Czytaj dalej »

Spacer z aplikacją mobilną po Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu
2015-10-28, 08:15Od piątku (30.10) torunianie i turyści będą mogli korzystać z darmowej aplikacji na smartfony, która umożliwi bliższe poznanie przyrody Bydgoskiego Przedmieścia, jak i historii samej dzielnicy. Czytaj dalej »
Rosja planuje lądowanie na Księżycu nie później niż w 2029 roku
2015-10-27, 20:54Pierwsza rosyjska załogowa wyprawa na Księżyc odbędzie się nie później niż w 2029 roku - zapowiedział we wtorek dyrektor najważniejszego przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego w Rosji RKK Energia Władimir Sołncew. Czytaj dalej »
YouTube wprowadza płatny dostęp do serwisu, w Polsce na razie nie
2015-10-26, 08:189,99 dolara miesięcznie będzie kosztować płatny dostęp do serwisu YouTube: w płatnym kanale nie będzie reklam, a subskrybenci otrzymają dostęp do unikalnych materiałów wideo i dodatkowych funkcji. Czytaj dalej »
Nowy typ dysku chmurowego zagrożeniem dla Dropboksa?
2015-10-25, 15:56Autorski model biznesowy usługi WeTransfera, czyli wysokiej jakości reklamy, oraz troska o prywatność użytkowników są cechami, które w największym stopniu wyróżniają ją na tle konkurencyjnych usług typu Dropbox, Box, Google Drive… Czytaj dalej »