Komorowski: można w Polsce odnosić sukcesy
Można odnosić w Polsce sukcesy, nie dysponując na samym początku żadnym wielkim kapitałem, a zdolnościami i kreatywnością - mówił podczas spotkania z twórcami gry "Wiedźmin" prezydent Bronisław Komorowski.
Komorowski podkreślił, że spotkanie jest dobrą okazją do pokazania, że do zbudowania firmy niekoniecznie potrzebny jest wielki kapitał.
"Można odnosić w Polsce sukcesy nie dysponując na samym początku żadnym wielkim kapitałem; dysponując zdolnościami intelektualnymi, kreatywnością. Panów firma i panów osiągnięcie jest tego potwierdzeniem, bo z tego, co ja wiem, to firma i jej wartość giełdowa jest większa niż niejednego liczącego się banku" - powiedział.
Jak podkreślił Komorowski, oznacza to, iż największym polskim kapitałem - gdy brakowało zaplecza finansowego - były talenty, zdolności i kreatywność, własności intelektualne.
Dziękował autorom gry "za sukces". "Dla mnie panów sukces jest potwierdzeniem tego, że często polscy przedsiębiorcy, ludzie sukcesu, są najlepszymi ambasadorami Polski, która ma, na szczęście, coraz częściej opinię kraju ciekawego, kraju sukcesu. Tylko dzięki tego rodzaju przedsięwzięciom odważnym możemy pokonać te problemy, które w Polsce pozostały" - powiedział prezydent.
Prezes CD Projekt RED Adam Kiciński podkreślił podczas spotkania, że najnowsza gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon" jest przesycona słowiańskością i jednocześnie może być symbolem nowoczesnej Polski.
Twórcy gry podarowali prezydentowi dwa egzemplarze kolekcjonerskiej wersji gry. "Teraz przed wyborami nie dam rady, ale już wiem, co w ciszy wyborczej będę robił, dziękuję bardzo" - powiedział Komorowski.
Kiciński zwrócił się do niego o przekazanie drugiego egzemplarza prezydentowi USA Barackowi Obamie. Prezydent USA podczas wizyty w Polsce w 2011 roku otrzymał kopię stworzonej przez CD Projekt RED gry "Wiedźmin 2". "Serdecznie dziękuję, przekażę panu prezydentowi Obamie przy jakiejś okazji" - powiedział Komorowski. (PAP)
Zobacz także
„Wrogowie z lodówki, czyli mikroflora Twojej kuchni"
2014-12-10, 09:12To temat kolejnego spotkania w ramach „Medycznej Środy” - cyklu wykładów popularnonaukowych organizowanych przez Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Najbogatszy Rosjanin kupił medal noblowski i chce go oddać laureatowi
2014-12-10, 08:37Najbogatszy Rosjanin Aliszer Usmanow ujawnił, że kupił na licytacji medal, który w roku 1962 przyznano wraz z Nagrodą Nobla amerykańskiemu naukowcowi Jamesowi Watsonowi za odkrycie struktury DNA. Sprzedany na aukcji medal ma wrócić… Czytaj dalej »
Rozstrzygnięto konkurs PAP i MNiSW dla popularyzatorów nauki
2014-12-08, 16:37Dr Robert Mysłajek, Michał Szydłowski, Instytut Geofizyki PAN, Piotr Cieśliński, Grupa Ekologiczna, portal Wszechnica.org.pl oraz Fundacja PZU - to laureaci konkursu Popularyzator Nauki 2014, organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce… Czytaj dalej »

Udany próbny lot statku kosmicznego Orion
2014-12-05, 18:05Po raz pierwszy od ponad 40 lat NASA wysłała w Kosmos statek przeznaczony do lotów załogowych. Rakieta Delta 4 Heavy wystartowała z przylądka Canaveral z kapsułą Orion, tym razem jeszcze bez załogi. Orion wodował na Pacyfiku po 4,5… Czytaj dalej »

Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej na Politechnice Gdańskiej
2014-12-04, 10:43Na Politechnice Gdańskiej powstało unikatowe Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej, czyli wirtualna jaskinia, w której można oglądać m.in. symulacje rzeczywistego świata. Pracownia służyć może informatykom, ale też… Czytaj dalej »