Komorowski: można w Polsce odnosić sukcesy
Można odnosić w Polsce sukcesy, nie dysponując na samym początku żadnym wielkim kapitałem, a zdolnościami i kreatywnością - mówił podczas spotkania z twórcami gry "Wiedźmin" prezydent Bronisław Komorowski.
Komorowski podkreślił, że spotkanie jest dobrą okazją do pokazania, że do zbudowania firmy niekoniecznie potrzebny jest wielki kapitał.
"Można odnosić w Polsce sukcesy nie dysponując na samym początku żadnym wielkim kapitałem; dysponując zdolnościami intelektualnymi, kreatywnością. Panów firma i panów osiągnięcie jest tego potwierdzeniem, bo z tego, co ja wiem, to firma i jej wartość giełdowa jest większa niż niejednego liczącego się banku" - powiedział.
Jak podkreślił Komorowski, oznacza to, iż największym polskim kapitałem - gdy brakowało zaplecza finansowego - były talenty, zdolności i kreatywność, własności intelektualne.
Dziękował autorom gry "za sukces". "Dla mnie panów sukces jest potwierdzeniem tego, że często polscy przedsiębiorcy, ludzie sukcesu, są najlepszymi ambasadorami Polski, która ma, na szczęście, coraz częściej opinię kraju ciekawego, kraju sukcesu. Tylko dzięki tego rodzaju przedsięwzięciom odważnym możemy pokonać te problemy, które w Polsce pozostały" - powiedział prezydent.
Prezes CD Projekt RED Adam Kiciński podkreślił podczas spotkania, że najnowsza gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon" jest przesycona słowiańskością i jednocześnie może być symbolem nowoczesnej Polski.
Twórcy gry podarowali prezydentowi dwa egzemplarze kolekcjonerskiej wersji gry. "Teraz przed wyborami nie dam rady, ale już wiem, co w ciszy wyborczej będę robił, dziękuję bardzo" - powiedział Komorowski.
Kiciński zwrócił się do niego o przekazanie drugiego egzemplarza prezydentowi USA Barackowi Obamie. Prezydent USA podczas wizyty w Polsce w 2011 roku otrzymał kopię stworzonej przez CD Projekt RED gry "Wiedźmin 2". "Serdecznie dziękuję, przekażę panu prezydentowi Obamie przy jakiejś okazji" - powiedział Komorowski. (PAP)
Zobacz także
Eksperci: internet rzeczy to duża szansa, ale niesie pewne zagrożenia
2015-03-19, 14:59Internet rzeczy, oprócz wielu udogodnień w życiu codziennym czy przemyśle, niesie za sobą pewne zagrożenia - przekonywali uczestnicy konferencji Cisco Forum w Zakopanem. Czytaj dalej »
Bieg przez pustynię, fizyka w kuchni i pomoc trzmielom - na TEDx w Warszawie
2015-03-18, 17:14Czego może nauczyć maraton przez pustynię? Czy człowiek z tabletem jest prawdziwie kreatywny? Jak w zwykłej kuchni obudzić w sobie fizyka? - to niektóre z tematów środowej konferencji TEDx, zorganizowanej w Warszawie pod hasłem 'The… Czytaj dalej »
Oculus Rift jednak nie w tym roku?
2015-03-18, 10:14Technologia rzeczywistości wirtualnej znalazła się w centrum zainteresowania liderów branży komputerowej. Tymczasem data premiery komercyjnej wersji gogli do wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift może ulec opóźnieniu - wynika z wypowiedzi… Czytaj dalej »
Powstanie Polska Platforma Innowacyjnej Neuromedycyny "InnoNeuroMed"
2015-03-17, 18:30Przedstawiciele najważniejszych polskich placówek naukowych oraz firm farmaceutycznych podpisali we wtorek umowę dotyczącą utworzenia Polskiej Platformy Innowacyjnej Neuromedycyny 'InnoNeuroMed'. Dzięki niej mogą powstać nowe leki… Czytaj dalej »
Make it Digital – BBC promuje naukę programowania
2015-03-17, 10:37Sieć BBC ogłosiła ogólnonarodową akcję Make it Digital mającą na celu promocję nauki programowania wśród brytyjskich dzieci i młodzieży. W jej ramach powstanie program telewizyjny o tworzeniu gier z kasowej serii „Grand Theft… Czytaj dalej »