Google: dochód w pierwszym kwartale wyniósł 17,3 mld dolarów
Amerykański koncern Google ogłosił, że dochód w pierwszym kwartale 2015 roku wyniósł 17,3 mld dolarów, co stanowi wzrost w porównaniu z I kwartałem zeszłego roku, w którym osiągnięto dochód 15,4 mld. Mimo to wyniki są gorsze od prognozowanych.
Analitycy z Wall Street szacowali, że dochód w pierwszym kwartale br. wyniesie 17,5 mld dolarów. Portal TechCrunch podkreśla, że Google "siedzi obecnie na 65,4 mld dolarów gotówki".
Koncern zwraca uwagę, że stracił ponad 1 mld dolarów w związku z umacniającą się amerykańską walutą.
"Dochód w pierwszym kwartale wyniósł 17,3 mld dolarów - o 12 proc. więcej w skali roku. Odliczając negatywny wpływ walutowy, roczny wzrost dochodów wyniósł zdrowe 17 proc. rok do roku. (...) Cały czas dostrzegamy dobry czas dla naszego biznesu mobilnej reklamy, a także szanse na promocję marki" - poinformował dyrektor finansowy Google Patrick Pichette.
Koncern poinformował także, że w pierwszym kwartale 2015 roku wzrosła o 13 proc., względem I kwartału 2014 roku, liczba kliknięć w reklamy wyświetlane za pomocą usług Google'a. Co ważne, o 7 proc. spadł koszt pojedynczego kliknięcia, co dodatkowo wpłynęło na zyski firmy.(PAP)
Zobacz także
"Le Point": Roboty mogą sprawić, że zniknie 700 zawodów
2014-08-05, 20:34Uniwersytet Oksfordzki zbadał możliwości robotów: w ciągu 10 do 20 lat nowe generacje robotów mogą sprawić, że zniknie około 700 zawodów, zagrożone są zwłaszcza prace niewymagające wysokich kwalifikacji - pisze we wtorek 'Le… Czytaj dalej »
Wilczyński: łaziki marsjańskie pierwszy raz powalczą poza USA [wywiad]
2014-08-03, 12:12Polacy wielokrotnie wygrywali zawody marsjańskich łazików w USA. We wrześniu Polska organizuje ich pierwszą europejską edycję. M.in. o tym, jak przekonywano Amerykanów do tej idei mówi PAP Łukasz Wilczyński z organizującego imprezę… Czytaj dalej »
Następny marsjański łazik będzie produkował tlen
2014-08-03, 10:52Agencja NASA dopracowuje już szczegóły misji kolejnego łazika na Marsie, który ma wylądować na Czerwonej Planecie w 2021 r. Będzie on miał m. in. aparaturę do wytwarzania tlenu z dwutlenku węgla znajdującego się w atmosferze tej… Czytaj dalej »
Związki antynowotworowe ukryte w morskich głębinach
2014-07-29, 08:32W morskich sinicach, gąbkach, skorupiakach kryją się związki pomocne m.in. w walce z nowotworami i bakteriami. Kształtowane przez miliony lat w naturze, niemal nie mają skutków ubocznych. Teraz naukowcy sięgnęli do głębin, aby wydobyć… Czytaj dalej »
Energia z lagun pływowych przyniesie miliardy funtów
2014-07-21, 13:00Sektor brytyjskiej energetyki morskiej wytwarzający energię dzięki wykorzystaniu tzw. lagun pływowych( sztucznych zatok) może osiągnąć wartość nawet 27 mld funtów - wynika z raportu opracowanego przez Centre for Economics and Business… Czytaj dalej »