Polscy gracze zdobyli złoto w „Counter-Strike: Global Offensive”
Polacy zajęli pierwsze miejsce w XVIII sezonie ESEA Invite w grze „Counter-Strike: Global Offensive” w Dallas. Polscy gracze z zespołu Virtus.pro zrewanżowali się za ubiegłoroczną porażkę szwedzkiemu zespołowi fnatic 2:1 i zdobyli 74 tys. dolarów nagrody.
W rozgrywkach „CS:GO” w ramach XVIII sezonu ESEA Invite wzięło udział po 9 zespołów z Europy i Ameryki Północnej. Do finałów w Dallas zakwalifikowało się 8 drużyn. Najlepsi okazali się gracze z Europy – poza Polakami z Virtus.pro i Szwedami z fnatic, na podium znaleźli się także gracze francuskiej drużyny Titan i wielonarodowego europejskiego zespołu mousesports. Obok Virtus.pro w zawodach brała udział również polska drużyna Gamers2, jednak nie zdołała zakwalifikować się do finałów.
Całkowita pula nagród turnieju ESEA Invite "CS:GO" przekroczyła 144 tys. dolarów. Polacy zwyciężyli we wszystkich kolejnych seriach i z drabinki wygranych awansowali do wielkiego finału, gdzie pokonali skandynawskich rywali 2:1, rewanżując się tym samym za finały poprzedniego sezonu ESEA. Za zajęcie pierwszego miejsca zespół Virtus.pro otrzymał 70 tys. dolarów plus 4 tys. dolarów na pokrycie kosztów podróży. Szwedzi z fnatic otrzymali łącznie 29 tys. dolarów.
W skład pięcioosobowego zespołu Virtus.pro „CS:GO” wchodzą: Filip „Neo“ Kubski, Wiktor „TaZ“ Wojtas, Paweł „byali“ Bieliński, Jarosław „pasha“ Jarząbkowski i Janusz „Snax“ Pogorzelski. Zwycięstwo w Dallas zapewniło Polakom piąty pierwszoligowy złoty medal i zarazem drugą najwyższą wygraną w karierze. W ubiegłym roku zawodnicy VP otrzymali 100 tys. dolarów za zajęcie pierwszego miejsca w finałach mistrzostw EMS One Katowice 2014. Polacy wzięli udział w turnieju ESEA "CS:GO" po raz trzeci. Poprzednio zajęli 2. (ESEA XVII) i 3. miejsce (ESEA XVI).
Turnieje ESEA "CS:GO" są organizowane przez amerykańską organizację Electronic Sports Entertainment. Pierwszy turniej „Counter-Strike: Global Offensive” pod patronatem tej organizacji odbył się w 2012 w ramach XII sezonu. W tym roku pula nagród w turnieju ESEA po raz pierwszy przekroczyła 100 tys. dolarów. (PAP)
Zobacz także
PISA: dwie do czterech godzin w internecie pomaga w nauce
2014-06-17, 17:36Najlepsze wyniki uzyskują uczniowie, którzy korzystają z internetu od dwóch do czterech godzin dziennie; ci, którzy korzystają z sieci więcej lub mniej mają gorsze wyniki - wynika z badania z międzynarodowego badania umiejętności… Czytaj dalej »
20 osób w powołanej Radzie do Spraw Cyfryzacji
2014-06-17, 17:28Prawnik, działaczka na rzecz wolności i praw człowieka, a także eksperci od informatyzacji, nowych technologii, bezpieczeństwa sieci i prawa telekomunikacyjnego weszli w skład Rady do Spraw Cyfryzacji, powołanej we wtorek przez resort… Czytaj dalej »
Polski satelita naukowy Heweliusz wystartuje 10 lipca
2014-06-12, 16:57Drugi polski satelita naukowy Heweliusz 10 lipca zostanie wyniesiony w przestrzeń kosmiczną. Wystartuje z chińskiego poligonu Taiyuan na rakiecie Long March 4B - informuje strona internetowa projektu Brite, którego Heweliusz jest czę… Czytaj dalej »
Eksperyment łańcuchowy przyciągnął fanów fizyki [wideo]
2014-06-10, 19:55W Krakowie po raz drugi odbył się eksperyment łańcuchowy. Młodzi konstruktorzy mieli za zadanie ukazać jak najwięcej praw fizyki. Eksperyment okazał się połączeniem nauki, motoryzacji i sportu. Czytaj dalej »
MŚ 2014 - pierwszy mundial z technologią goal-line
2014-06-10, 17:20Rozpoczynające się w czwartek piłkarskie mistrzostwa świata będą pierwszymi, w których sędziom pomoże technologia goal-line. Pozwala ona stwierdzić, czy piłka minęła linię bramki, czy też została wybita przed nią. System testowano… Czytaj dalej »