Polscy gracze zdobyli złoto w „Counter-Strike: Global Offensive”
Polacy zajęli pierwsze miejsce w XVIII sezonie ESEA Invite w grze „Counter-Strike: Global Offensive” w Dallas. Polscy gracze z zespołu Virtus.pro zrewanżowali się za ubiegłoroczną porażkę szwedzkiemu zespołowi fnatic 2:1 i zdobyli 74 tys. dolarów nagrody.
W rozgrywkach „CS:GO” w ramach XVIII sezonu ESEA Invite wzięło udział po 9 zespołów z Europy i Ameryki Północnej. Do finałów w Dallas zakwalifikowało się 8 drużyn. Najlepsi okazali się gracze z Europy – poza Polakami z Virtus.pro i Szwedami z fnatic, na podium znaleźli się także gracze francuskiej drużyny Titan i wielonarodowego europejskiego zespołu mousesports. Obok Virtus.pro w zawodach brała udział również polska drużyna Gamers2, jednak nie zdołała zakwalifikować się do finałów.
Całkowita pula nagród turnieju ESEA Invite "CS:GO" przekroczyła 144 tys. dolarów. Polacy zwyciężyli we wszystkich kolejnych seriach i z drabinki wygranych awansowali do wielkiego finału, gdzie pokonali skandynawskich rywali 2:1, rewanżując się tym samym za finały poprzedniego sezonu ESEA. Za zajęcie pierwszego miejsca zespół Virtus.pro otrzymał 70 tys. dolarów plus 4 tys. dolarów na pokrycie kosztów podróży. Szwedzi z fnatic otrzymali łącznie 29 tys. dolarów.
W skład pięcioosobowego zespołu Virtus.pro „CS:GO” wchodzą: Filip „Neo“ Kubski, Wiktor „TaZ“ Wojtas, Paweł „byali“ Bieliński, Jarosław „pasha“ Jarząbkowski i Janusz „Snax“ Pogorzelski. Zwycięstwo w Dallas zapewniło Polakom piąty pierwszoligowy złoty medal i zarazem drugą najwyższą wygraną w karierze. W ubiegłym roku zawodnicy VP otrzymali 100 tys. dolarów za zajęcie pierwszego miejsca w finałach mistrzostw EMS One Katowice 2014. Polacy wzięli udział w turnieju ESEA "CS:GO" po raz trzeci. Poprzednio zajęli 2. (ESEA XVII) i 3. miejsce (ESEA XVI).
Turnieje ESEA "CS:GO" są organizowane przez amerykańską organizację Electronic Sports Entertainment. Pierwszy turniej „Counter-Strike: Global Offensive” pod patronatem tej organizacji odbył się w 2012 w ramach XII sezonu. W tym roku pula nagród w turnieju ESEA po raz pierwszy przekroczyła 100 tys. dolarów. (PAP)
Zobacz także
Google Glass wychodzą z fazy prototypu
2015-01-19, 14:34Od 19 stycznia Glass w obecnej wersji Explorer nie są już dostępne na rynku amerykańskim. Jednocześnie projekt kończy swoje funkcjonowanie jako jeden z programów centrum badawczo-rozwojowego Google. Czytaj dalej »
Polska może być hubem dla start-upów, eksperci: Dolina Krzemowa już istnieje [wideo]
2015-01-19, 10:34Polska może być hubem dla start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej - przekonuje prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak. Jak mówi, do branży ICT trafiło już ponad 2,8 mld zł, a w najbliższych latach będą kolejne pieniądze na s… Czytaj dalej »
NASA będzie pracować nad autonomicznymi pojazdami wspólnie z Nissanem
2015-01-18, 21:34NASA wraz z Nissan North America będzie prowadzić prace badawcze przy opracowywaniu pojazdów autonomicznych. Współpraca ma umożliwić w przyszłości transfer technologii między przemysłem samochodowym i branżą kosmiczną, przyśpieszając… Czytaj dalej »
„Pudełkowa” wersja oczekiwanej gry „Dying Light” w Polsce i Ameryce będzie w terminie
2015-01-18, 15:17Za pośrednictwem prasy branżowej rozeszła się niepotwierdzona informacja o kilkutygodniowym przesunięciu premiery „Dying Light”, survivalowej gry akcji produkowanej przez polską firmę Techland. Producent częściowo zdementował… Czytaj dalej »
Podwodne pogawędki nurków możliwe dzięki badaniom fok i delfinów
2015-01-17, 10:43Już wiadomo, jak sprawić, by nurkowie mogli uciąć sobie pod wodą pogawędkę. Wcale nie jest przy tym konieczna elektronika - udowodnili to polscy naukowcy dzięki badaniom nad komunikacją morskich ssaków, m.in. fok i delfinów. Czytaj dalej »