Polscy gracze zdobyli złoto w „Counter-Strike: Global Offensive”
Polacy zajęli pierwsze miejsce w XVIII sezonie ESEA Invite w grze „Counter-Strike: Global Offensive” w Dallas. Polscy gracze z zespołu Virtus.pro zrewanżowali się za ubiegłoroczną porażkę szwedzkiemu zespołowi fnatic 2:1 i zdobyli 74 tys. dolarów nagrody.
W rozgrywkach „CS:GO” w ramach XVIII sezonu ESEA Invite wzięło udział po 9 zespołów z Europy i Ameryki Północnej. Do finałów w Dallas zakwalifikowało się 8 drużyn. Najlepsi okazali się gracze z Europy – poza Polakami z Virtus.pro i Szwedami z fnatic, na podium znaleźli się także gracze francuskiej drużyny Titan i wielonarodowego europejskiego zespołu mousesports. Obok Virtus.pro w zawodach brała udział również polska drużyna Gamers2, jednak nie zdołała zakwalifikować się do finałów.
Całkowita pula nagród turnieju ESEA Invite "CS:GO" przekroczyła 144 tys. dolarów. Polacy zwyciężyli we wszystkich kolejnych seriach i z drabinki wygranych awansowali do wielkiego finału, gdzie pokonali skandynawskich rywali 2:1, rewanżując się tym samym za finały poprzedniego sezonu ESEA. Za zajęcie pierwszego miejsca zespół Virtus.pro otrzymał 70 tys. dolarów plus 4 tys. dolarów na pokrycie kosztów podróży. Szwedzi z fnatic otrzymali łącznie 29 tys. dolarów.
W skład pięcioosobowego zespołu Virtus.pro „CS:GO” wchodzą: Filip „Neo“ Kubski, Wiktor „TaZ“ Wojtas, Paweł „byali“ Bieliński, Jarosław „pasha“ Jarząbkowski i Janusz „Snax“ Pogorzelski. Zwycięstwo w Dallas zapewniło Polakom piąty pierwszoligowy złoty medal i zarazem drugą najwyższą wygraną w karierze. W ubiegłym roku zawodnicy VP otrzymali 100 tys. dolarów za zajęcie pierwszego miejsca w finałach mistrzostw EMS One Katowice 2014. Polacy wzięli udział w turnieju ESEA "CS:GO" po raz trzeci. Poprzednio zajęli 2. (ESEA XVII) i 3. miejsce (ESEA XVI).
Turnieje ESEA "CS:GO" są organizowane przez amerykańską organizację Electronic Sports Entertainment. Pierwszy turniej „Counter-Strike: Global Offensive” pod patronatem tej organizacji odbył się w 2012 w ramach XII sezonu. W tym roku pula nagród w turnieju ESEA po raz pierwszy przekroczyła 100 tys. dolarów. (PAP)
Zobacz także
Powstał portal iSztuka z audiodeskrypcją dzieł sztuki dla niewidzących
2015-11-28, 14:46Portal internetowy iSztuka z dziełami sztuki opisanymi za pomocą audiodeskrypcji, dzięki czemu mogą z niego korzystać osoby niedowidzące i niedowidzące, opracowała Fundacja Audiodeskrypcja. Obecnie znajduje się tam 60 dzieł, a ma… Czytaj dalej »
Amazon w Polsce dzięki automatyzacji stworzył nowe miejsca pracy
2015-11-28, 11:49Amazon - amerykański gigant sprzedaży internetowej - wprowadził pierwszy w Europie i drugi na świecie w pełni zrobotyzowany system logistyczny w podwrocławskim oddziale. Dzięki tej inwestycji stworzono około 170 nowych miejsc pracy… Czytaj dalej »
Bill Gates ma powołać wielomiliardową inicjatywę energii odnawialnej
2015-11-27, 18:45Bill Gates planuje powołać największą w historii inicjatywę badawczo-rozwojową, wspierającą działania z obszaru energetyki odnawialnej i walki z globalnym ociepleniem. Fundusz ma zostać oficjalnie założony podczas pierwszego dnia… Czytaj dalej »
Gartner: Windows 10 będzie najbardziej popularnym systemem w historii
2015-11-26, 08:45Agencja prognozuje, że w ciągu roku połowa firm rozpocznie instalację Windowsa 10 na swoich urządzeniach. Siłą systemu jest możliwość instalacji na różnych platformach, praca w chmurze i synchronizacja danych - podekreślają … Czytaj dalej »
Zautomatyzowane urządzenie do drenażu limfatycznego - wynalazek doktoranta PB
2015-11-24, 08:58Doktorant Politechniki Białostockiej zaprojektował w pełni automatyczne urządzenie do drenażu limfatycznego. Jego zdaniem, dzięki temu zabiegi fizjoterapeutyczne będą skuteczniejsze, a do tego możliwe do przeprowadzenia w warunkach… Czytaj dalej »