Sprzedaż „Cities: Skylines” zagraża pozycji „SimCity”
W miesiąc po premierze sprzedano ponad 1 mln kopii gry komputerowej „Cities: Skylines”, tym samym zbliżając się do wyników konkurencyjnego „SimCity” Electronic Arts z 2013 – dotychczasowego lidera rynku.
„Cities: Skylines” to wydany 10 marca 2015 symulator budowy miasta, często porównywany z pionierską serią „SimCity”. Tylko w ciągu pierwszej doby sprzedano ponad 250 tys. egzemplarzy nowej gry, co ustanowiło rekord sprzedaży wydawcy „Skylines”, firmy Paradox Interactive. Do 17 marca udało się podwoić ten wynik, a w miesiąc po premierze sprzedaż gry przekroczyła 1 mln kopii na komputery z systemami Windows, OS X i Linux. Gra jest dystrybuowana cyfrowo za pośrednictwem platformy Steam.
Serwisy branżowe takie jak Gamespot uznają „Cities: Skylines” za bezpośrednią konkurencję i potencjalne zagrożenie dla dotychczasowego lidera w sektorze symulatorów budowy i zarządzania miastem, serii „SimCity” należącej do Electronic Arts. Ostatnia dotychczas wydana część cyklu ukazała się w marcu 2013. Mimo znacznych trudności bezpośrednio po premierze, w ciągu pierwszego miesiąca EA sprzedała 1,6 mln egzemplarzy „SimCity”, a do lipca 2013 sprzedaż gry przekroczyła 2 mln kopii, z czego połowę sprzedano w wersji cyfrowej.
Po dwóch częściach symulatora biznesu „Cities in Motion”, „Cities: Skylines” jest trzecią grą fińskiego studia Colossal Order wydaną przez firmę Paradox Interactive z siedzibą w Sztokholmie, znaną z własnych serii „Europa Universalis” i „Crusader Kings” oraz sfinansowanej społecznościowo izometrycznej cRPG „Pillars of Eternity” opracowanej przez Obsidian Entertainment. (PAP)
Zobacz także
Polscy naukowcy opracowali materiały włókiennicze chroniące przed promieniowaniem UV
2016-12-02, 08:16Już wkrótce na polskim rynku pojawić się mogą ubrania chroniące przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, uszyte z innowacyjnych materiałów barierowych opracowanych przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi. Materiały te mogą… Czytaj dalej »
Nowatorska metoda uratowała pacjentów przed okaleczeniem
2016-12-01, 11:34Nowatorska metoda leczenia agresywnych guzów okolic szczękowych, zastosowana w Szpitalu Klinicznym im. A. Mielęckiego w Katowicach, pozwoliła dwojgu pacjentów uniknąć okaleczającej terapii, wiążącej się z usunięciem znacznych… Czytaj dalej »
Kamery na bloku operacyjnym, czyli chirurgia on-line z poznańskiej kliniki
2016-11-30, 16:35Kamery makro pokazujące obraz z bloku operacyjnego i miko - zmontowane m.in. w endoskopach transmitowały w środę dwie operacje z Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poz… Czytaj dalej »
PWPW: za trzy lata może powstać polski mikroprocesor; koszt to 150 mln zł
2016-11-29, 17:56Za trzy lata może powstać polski Programowalny Układ Scalony, a szacunkowy koszt jego opracowania i wyprodukowania to 150 mln zł - poinformował prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski. Mikroprocesor może… Czytaj dalej »
Chorym z lekooporną depresją wszczepiono stymulatory nerwu błędnego
2016-11-28, 10:37Stymulatory nerwu błędnego wszczepili dwojgu pierwszym pacjentom lekarze w Szpitalu Klinicznym nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Górnośląskim Centrum Medycznym (GCM) w Katowicach. U obojga zaobserwowano poprawę. Planowane są… Czytaj dalej »